18:32 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sprendimas grąžinti lenteles su žalia rodykle buvo priimtas atsižvelgiant į vairuotojų ir kitų eismo dalyvių prašymus

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Nuspręsta grąžinti lenteles su žalia rodykle, kurios sankryžose leidžia sukti į dešinę, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Ministrų kabinetas pritarė Susisiekimo ministerijos siūlymui grąžinti Kelių eismo taisyklių (KET) nuostatą, numatančią galimybę ties raudonu šviesoforo signalu naudoti lentelę su žalia rodykle, leidžiančia sukti į dešinę, šalies keliuose.

  Pasak susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, buvo atsižvelgta į vairuotojų ir kitų eismo dalyvių prašymus. Saugumui užtikrinti buvo nuspręsta leisti naudoti lenteles su žalia rodykle tose sankryžose, kur ypač svarbu užtikrinti eismo pralaidumą.

  Lentelės su žalia rodykle negalės būti įrengiamos naujai pastatytose ir rekonstruotose sankryžose, o dėl jų grąžinimo miestų savivaldybės turės konsultuotis su saugų eismą prižiūrinčiomis institucijomis.

  2014 metais Vyriausybė nusprendė atsisakyti lentelių su žalia rodykle, kaip eismo saugumo neužtikrinančio ir jutikliniam šviesoforų valdymui ydingo eismo organizavimo būdo. Savivaldybės turėjo pasiruošti eismo organizavimo pokyčiams ir pritaikyti sankryžas sklandžiam eismui penkerius metus.

  Kelių saugumui pagerinti Vilniui buvo skirta daugiau nei trys milijonai eurų. Sostinės meras Remigijus Šimašius sukritikavo naujovę. Jis abejojo, ar priimtas sprendimas buvo naudingas vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams.

  Lentelės su žalia rodykle, leidžiančios sankryžose sukti į dešinę, buvo nuimamos nuo šių metų sausio. Daugelis savivaldybių iškart pažymėjo, kad padidėjo transporto spūsčių skaičius.

  Susisiekimo ministerija pažymi, kad iki 2019 metų pabaigos informacijos iš savivaldybių dėl kylančių problemų pasiruošti naujam eismo organizavimo būdui sankryžose nebuvo gavusi, prašymų pratęsti lentelės su žalia rodykle naudojimo terminą taip pat nebuvo.

  Dar šia tema

  Lietuvos vairuotojai įvertino šviesoforų žalių rodyklių panaikinimą
  Kam dega žalia? Nuo lapkričio įvedami nauji šviesoforų signalų deriniai
  Kaip keičiasi eismo organizavimas nebelikus lentelių su žaliomis rodyklėmis
  Tegai:
  Lietuva, Šviesoforai

  Svarbiausios temos