10:11 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Politikas papasakojo, kaip australai gamtos kataklizmų akivaizdoje susivienija ir padeda vieni kitiems

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Buvęs Europos Parlamento narys, politikas ir verslininkas Antanas Guoga patarė lietuviams imti pavyzdį iš Australijos gyventojų, kurie darniai gesina miško gaisrus. Apie tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

  Guoga papasakojo, kad jis su šeima atvyko į Sidnėjų ir kad augdamas čia matė, kaip kontinentas nuolat kentė nuo miškų gaisrų, tačiau nelaimės akivaizdoje žmonės visada buvo vieningi.

  Šiuo metu Australijoje dėl natūraliai kilusių gaisrų jau sudegė milijonai hektarų žemės, per pastaruosius mėnesius žuvo 17 žmonių ir sunaikinta tūkstančiai namų. Kai kuriose vietose gaisrai yra tokie intensyvūs, o dūmai tokie tankūs, kad jų nebeįmanoma gesinti iš oro. 

  Guoga teigė, kad šiemet vien savanorių gaisrininkų susitelkė 75 tūkstančiai, ir nors jau yra žuvusių, dar daugiau žmonių prisijungia gesinti gaisrus.

  "Mums, Lietuvoje, yra ko pasimokyti, kaip aukotis ir padėti kitiems žmonėms, gamtai. Visi gali įdėti kad ir truputį pastangų padėti vienas kitam, nelaukdami ko nors iš valdžios. Galim paklaust, ar seniau matytam kaimynui nereikia kokios pagalbos, paskambinti artimam ar tolimam giminaičiui kad ir be priežasties, paaukoti kad ir nedaug pajamų kilniam tikslui", — parašė jis.

  Guoga pažymėjo, kad dalis lietuvių taip daro kasdien, tačiau susivienyti turi visa šalis.

  Anksčiau Alytuje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis po gaisro padangų perdirbimo įmonėje. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos. Situaciją aštrino ir tai, kad ugniagesiai Lietuvoje negauna pinigų, kuriuos jiems žadėjo vyriausybė. Gelbėtojams, kaip galėjo, padėjo miestiečiai. Miesto savivaldybė atidarė paramos lėšų sąskaitą padariniams likviduoti ir tam, kad ugniagesiams gelbėtojams būtų skirtos premijos. Vėliau 289 ugniagesiai, tarp kurių buvo vienas savanoris, ekskavatorininkai bei 7 departamento darbuotojai — visi gavo po 590 eurų. 30 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantų gaus po 100 eurų, 6 dėstytojai po 176,76 eurų.

  Dar šia tema

  Australijos premjeras prisipažįsta, kad klydo išėjęs atostogų per gaisrus šalyje
  Ugniagesiai Australijoje nufilmavo vaizdo įrašą iš miško gaisro epicentro
  Australijoje išgelbėta upės krante įstrigusi koala
  Tegai:
  Lietuva, lietuviai, Austrija, Antanas Guoga

  Svarbiausios temos