14:35 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Keleivių srautas pernai viršijo daugiau nei milijoną žmonių. Ateityje oro uosto administracija tikisi dar labiau pagerinti veiklos rezultatus

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. 2019 metais Kauno oro uostas užfiksavo aptarnautų keleivių skaičiaus rekordą — daugiau nei 1,16 mln. žmonių, tai yra 15 procentų daugiau nei 2018 metais, rašoma oro uosto spaudos tarnybos pranešime.

  Oro uosto istorijoje tai yra didžiausias skaičius, neįskaitant 2017 metų, kai dėl Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos Kaunas tapo pagrindiniais šalies oro vartais.

  "2019 metai tapo absoliučiai produktyviausiu periodu oro uostui per visą gyvavimo laiką. Mes ne tik pasiekėme rekordinį keleivių aptarnavimo skaičių, tačiau jau ne pirmi metai oro uostas pasauliniame kontekste pristatomas kaip vienas sparčiausiai augančių oro uostų Europoje, o tai yra tikrai nemenkas įdirbio rezultatas", — sakė Kauno oro uosto direktorius Karolis Matulaitis.

  Anot jo, 100 tūkst. mėnesinis keleivių srauto tikslas tapo įprasta praktika, o prieš keletą metų šis skaičius buvo labiau išimtis nei taisyklė. Tam įtakos turėjo ne tik senosios kryptys, bet ir naujos — į Italiją ir Vokietiją, kurios yra labai svarbios plėtojant verslo partnerystes. Užsakomieji skrydžiai taip pat prisidėjo prie keleivių srauto augimo.

  Matulaitis priminė, kad ateityje planuojama rekonstruoti oro uostą. Po rekonstrukcijos, pasak jo, bus galima aptarnauti iki dviejų milijonų keleivių.

  Šiais metais Kauno oro uosto keleivius skraidins "Ryanair", "Wizzair", "LOT Polish Airlines", "Norwegian Air Shuttle" oro linijos.

  Kauno oro uostas yra vienas iš trijų oro uostų Lietuvoje, kuris priklauso Lietuvos oro uostų tinklui. Žiemos sezono metu 15 oro linijų bendrovių vykdo tiesioginius skrydžius į 78 numatytas paskirties vietas į 55 miestus 26 šalyse.

  Dar šia tema

  Kūdikių susilaukusiems kauniečiams miestas dovanos gyvenimo pradžios kraitelį
  Lietuvoje per Seimo rinkimus veiks nauja kibernetinio saugumo sistema
  Po ketvirčio amžiaus Kaune atgimė istorinis futbolo stadionas
  Tegai:
  rekordas, Kauno oro uostas

  Svarbiausios temos