17:13 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Premjeras pasipiktino žiniasklaidoje paviešinta informacija, kad neva jis ne dalyvavo 1991-ųjų sausio įvykiuose, o sprendė "savo asmeninės ateities klausimą", todėl pasidalino, ką darė Sausio 13-osios naktį

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atskleidė, kad Sausio 13-osios naktį kartu su tūkstančiais žmonių buvo prie parlamento. Savo istorija premjeras nusprendė pasidalinti, nes portalas LRT paskelbė, jog 1991-ųjų sausio tragiškų įvykių metu Skvernelis "sprendė tik savo asmeninės ateities klausimą".

  Savo Facebook puslapyje ministras pirmininkas rašo, kad visi LRT teiginiai yra netiesa.

  "Netiesa. Sausio 13-osios naktį kartu su tūkstančiais žmonių buvau prie parlamento. Tą vakarą atvažiavau į Vilnių iš Marijampolės autobusu, kuris buvo skirtas specialiai vežti žmones ginti mūsų valstybės. Mus atvežė kaip tik prie dabartinio Lietuvos radijo ir televizijos pastato. Ten liko autobusas ir asmeniniai daiktai. Su draugu nuėjome prie Seimo, kur budėjome iki pat ryto. Autobusas su daiktais buvo panaudotas kaip barikada", — rašo Skvernelis.

  Pasak jo, jis nenorėjo kelti šio klausimo vakar, tačiau negalėjo ignoruoti žiniasklaidoje skleidžiamos informacijos.

  Bėgimas Gyvybės ir mirties keliu
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  LRT savo straipsnyje rašė, kad sausio įvykių metu Skvernelis "iš, jo žodžiais, "sausų" fizikos studijų pereidinėjo į daug labiau apčiuopiamus autoūkio mokslus".

  Be to, ministrą pirmininką papiktino tai, kad portalas parašė, jog dabartiniai valdantieji yra iš Sausio 13-osios įvykiams paralelinio pasaulio.

  "Valdžioje dabar turime išsirinkę žaliavalstiečius, kurių dvigalvė valdžia yra iš pasaulio, paralelinio Sausio 13 aukoms ir dalyviams", — Skvernelis cituoja LRT.

  Premjero nuomone, tokiais teiginiais nacionalinis transliuotojas tiesiog siekia pažeminti jį.

  "O mano manymu, kas iš tiesų yra iš paralelinio pasaulio — tai nacionalinio transliuotojo siekis pažeminti mane asmeniškai, taip pat ir nemažą dalį Lietuvos žmonių. Skaldant, trykštant neapykanta ir melu. Net ir tokią iškilmingą dieną, vykstant atminimo renginiams", — tvirtina politikas.

  Ministras pirmininkas priduria, kad visa tai, jo manymu, yra sunkiai suvokiama ir negarbinga, bei "vargu ar daug ką turi bendro tiek su žurnalistine, tiek su žmogiškąja etika".

  "Galiu tik apgailestauti, kad už šį šmeižtą susimokėjo kiekvienas Lietuvos mokesčių mokėtojas", — apibendrina Skvernelis.

  Lietuvos Aukščiausioji Taryba 1990 metų kovo 11 dieną paskelbė respublikos nepriklausomybę. 1991 metų sausio mėnesį Lietuvoje prasidėjo protestai, į respubliką buvo išsiųstos specialiosios pajėgos. Sausio 13-osios naktį sovietų šarvuočių kolona pasiekė Vilniaus centrą.

  Susidūrimų metu šalia Vilniaus televizijos bokšto žuvo 14 žmonių, daugiau kaip 600 buvo sužeisti. Tai pat įvykių metu žuvo Tarybinės armijos desantininkas leitenantas Viktoras Šackichas, jis buvo nušautas šūviu į nugarą.

  Saulius Skvernelis gimė 1970 metų liepą, 1991-ųjų sausį jam dar nebuvo 21-erių. Premjeros oficialiame gyvenimo aprašyme rašome, kad 1989 metais jis pradėjo studijuoti fiziką Vilniaus universitete, tačiau nuo 1990-ųjų jau Vilniaus technikos universitete studijavo automobilių ir autoūkio specialybę.

  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje
  © Sputnik /
  1991 m. sausio 13 d. įvykiai Vilniuje

  Dar šia tema

  EP ragina Interpolą "ignoruoti" Rusijos prašymus dėl Sausio 13-osios bylos
  Apeliacinis teismas nagrinės daugiau nei 60 apeliacinių skundų Sausio 13-osios byloje
  Lietuvoje medaliu apdovanotas Kijevo karinės operacijos prieš Donbasą dalyvis
  Tegai:
  Sausio 13-osios įvykiai, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos