11:22 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Europos Žmogaus Teisių Teismas nurodė Lietuvai išmokėti Michaeliui Rinau kompensaciją — 30 tūkst. eurų neturtinei žalai ir 93 230 eurų bylinėjimosi išlaidoms atlyginti

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį paskelbė sprendimą dėl Lietuvos institucijų veiksmų Ingos Rinau dukters globos byloje.

  Vokietijoje gyvenantis mergaitės tėvas Michaelis Rinau Strasbūro teismo prašė pripažinti, kad dėl Lietuvos institucijų kaltės jis buvo nepagrįstai ilgai atskirtas nuo dukters, o Lietuvos teismams buvo daromas nederamas politinis spaudimas.

  Išnagrinėjęs bylą teismas padarė išvadą, kad "neabejotina, jog Lietuvos valdžios institucijos neužtikrino teisingo sprendimų priėmimo proceso vykdant teismo sprendimą dėl vaiko grąžinimo".

  "Nors ponas Rinau "ekstemporantiniu būdu" nuvežė dukrą į Vokietiją, jis jau ilgai laukė ir bijojo daugiau vėlavimų dėl motinos priešinimosi", — teigiama pranešime.

  Teismas padarė išvadą, kad laikas, per kurį Lietuvos valdžios institucijos priėmė galutinį sprendimą pareiškėjų byloje, neatitiko situacijos skubumo, o Lietuvos valdžios institucijų elgesys neatitiko to, ko reikalaujama iš valstybės pagal 8 straipsnį (Teisė į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą), teigiama pranešime.

  Teismas nusprendė, kad Lietuva ieškovui turi kompensuoti 30 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, ir 93 230 eurų — bylinėjimosi išlaidoms padengti.

  2003 metais Lietuvos pilietė Inga Rinau ir Vokietijos pilietis Michaelis Rinau, susilaukę dukters Luisos, nusprendė skirtis. Vokietijos teismas dukters globą paskyrė tėvui, tačiau Inga su dukterimi išvyko į Lietuvą ir nebegrįžo.

  Dėl Luisos grąžinimo į Vokietiją Lietuvoje vyko keli teismo procesai. Teismų sprendimai buvo naikinami ir vėl priimami, į procesus įsitraukė policija, antstoliai, visuomenė, žiniasklaida. Inga Rinau prašė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nepripažinti Vokietijos teismo sprendimo dalies, kuria jos vaiko tėvui, Michaeliui Rinau, buvo priskirta vaiko globa, o ji įpareigota vaiką parvežti į Vokietiją.

  2008 metų spalį vyras po vieno iš susitikimų išsivežė dukrą į Vokietiją. 2016 metais Michaelis Rinau Strasbūro teisme apkaltino Lietuvą jo ir jo dukters teisių pažeidimu bei kišimusi į privatų gyvenimą.

  Dar šia tema

  EŽTT pritarė Lietuvoje taikomam įkalinimo iki gyvos galvos bausmės peržiūros modeliui
  EŽTT nepalaikė Rusijos žurnalistų skundo dėl išsiuntimo iš Lietuvos
  Tegai:
  globa, Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT)

  Svarbiausios temos