10:38 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (372)

  Be to, šalis nori gauti pinigų iš Europos fondų ir jų sąskaita pagerinti savo finansinę padėtį, mano ekspertas Sergejus Kondratjevas

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Černobylio tipo avarijos negali įvykti Astravo AE, nes ten naudojamas kitokio tipo reaktorius. Tačiau net jei tai atsitiks, sunku numatyti, kaip vystysis įvykiai, pabrėžė Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas interviu Sputnik Lietuva.

  "Todėl visa tai atrodo, pirma, kaip Lietuvos noras atkreipti į save dėmesį. Mes matome, kad Lietuva per pastaruosius keletą mėnesių apie Astravo AE sudaro daugiau informacinių pretekstų, nei, tiesą sakant, Baltarusija ar "Rosatom". Ir antra — tai, žinoma, noras gauti pinigų iš Europos fondų, nes projektai, kurie įgyvendinami Baltijos šalių teritorijose, dabar yra užstrigę, pavyzdžiui, ta pati "Rail Baltica". Ir norima gauti bent šiek tiek lėšų iš EK, siekiant pagerinti Lietuvos finansinę padėtį, na, ir, galimai duoti kokį nors darbą vietiniams rangovams, vietinei ekspertų bendruomenei", — sakė jis.

  Priemonių rinkinys, skirtas pasirengti galimai Astravo AE avarijai, gali kainuoti apie milijardą eurų. Apie tai pranešė Lietuvos vidaus reikalų ministerijos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos skyriaus viršininkas Edgaras Geda.

  Suma bus patikslinta iki 2020 metų liepos mėnesio.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (372)

  Dar šia tema

  Spjauti ir pamiršti. Lietuva suprato Astravo AE klausimo baisumą
  Ekspertas: Lietuvos kova su Astravo AE primena konvulsijas
  Ekspertas: Lietuva "dreba nuo šalčio" dėl "energetinės nepriklausomybės" nuo Rusijos
  Tegai:
  Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos