01:14 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šalis netgi sutiks atgaivinti "Tarpjūrį", kad bent kaip nors pakenktų Rusijai, tačiau mažai tikėtina, kad panašūs bandymai pavyks, mano ekspertas Vadimas Truchačiovas

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Iš teiginių apie "Tarpjūrio" atkūrimą galima tik pasijuokti, sakė Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto Užsienio regioninių tyrimų ir užsienio politikos katedros vyresnysis dėstytojas, doktorantas Vadimas Truchačiovas interviu Sputnik Lietuva.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Nemanau, kad Lietuva, priešingai nei Lenkija, patiria fantominius skausmus, tačiau Lietuvoje vyrauja užkietėjusi rusofobija, ir iš dalies šiam klausimui dedikuota ir vidaus politika. Ir tam, kad bent kažkaip pakenktų Rusijai, lietuviai yra pasirengę bet kam, net ir "Tarpjūrio" atkūrimui", — sakė jis.

  Ekspertas mano, kad šią oficialią sąjungą sunaikins daugybė prieštaravimų tarp šalių, kurios gali ją sudaryti.

  "Visų pirma, jei turėtume omenyje Lietuvą, kaip tik lenkų-lietuvių, tarp jų yra pakankamai ginčų, pradedant nuo to paties Pilsudskio figūros ir baigiant dabartiniu Lenkijos nepasitenkinimu lenkų padėtimi Lietuvoje. Bet galbūt jie tam tikru mastu yra pasirengę tai pamiršti, kad pakenktų Rusijai. Aišku tai, kad Baltarusija bent jau kol kas iš to iškrenta, bet likę mėgins kažką padaryti trise (Lietuva, Lenkija, Ukraina vadovaujant Lenkijai), mažai tikėtina, jog iš to kažkas išeis", — sakė jis.

  Geopolitinė sąjunga "Tarpjūris" reikalinga kovai su "Rusijos agresija", paskelbė Lietuvos istorikas Alvydas Nikžentaitis.

  Anot jo, į tokį aljansą galėtų susijungti Lietuva, Baltarusija, Lenkija ir Ukraina.

  Baltarusijos ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  "Tarpjūris" — konfederacinės valstybės nuo Juodosios iki Baltijos jūros projektas.

  Šią idėją po Pirmojo pasaulinio karo pirmasis iškėlė atkurtos Lenkijos valstybės vadovas maršalas Juzefas Pilsudskis. Konfederacijos valstybės projektas buvo paremtas Abiejų Tautų Respublikos atgaivinimo idėja.

  Šiai koncepcijai nepritarė TSRS ir visos Vakarų valstybės, išskyrus Prancūziją. Šiuo metu šią idėją palaiko kai kurie Lenkijos politikai ir Ukrainos "Laisvės" partija.

  Dar šia tema

  Paksas papasakojo, kas gauna naudos iš "Rusijos grėsmės"
  Ar Lietuva pasirengusi? JAV gali dislokuoti branduolinį arsenalą Baltijos šalyse
  Ukrainos žurnalistas pasiūlė "grąžinti" Lietuvai Rusijos teritorijas
  Tegai:
  Rusija, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos