11:00 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniečiams, kurie turistams nuomoja būstus per "Airbnb", nereikės patiems rinkti ir miestui pervesti turisto rinkliavos — visa tai atliks pati platforma

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Vilnius tapo pirmuoju miestu regione, pasirašiusiu sutartį su trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma "Airbnb", sutartis įsigalios vasario 1-ąją, praneša sostinės spaudos tarnyba.

  Amsterdamas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  Šis bendradarbiavimas bus naudingas vilniečiams, kurie turistams nuomoja būstus per "Airbnb" platformą — jiems nereikės patiems rinkti, administruoti ir miestui pervesti turisto rinkliavos — visa tai atliks "Airbnb" platforma.

  Automatinis rinkliavos priskaičiavimas prie mokėjimo už būsto nuomą bus patogus ir turistams. Iki šiol per "Airbnb" nakvynę Vilniuje išsinuomavę keliautojai per interneto platformą galėdavo sumokėti tik nuomos mokestį, o turisto rinkliavą jiems tekdavo dar kartą mokėti atvykus į miestą. Nuo vasario 1-osios jie abu mokėjimus galės atlikti vienu pervedimu.

  "Naujoji sutartis Vilniui leis efektyviau surinkti turisto rinkliavą ir sparčiau gauti tikslesnę apgyvendinimo statistiką. Tokie tarptautiniai žaidėjai kaip "Airbnb" yra svarbi pasaulinio turizmo sektoriaus dalis, todėl manome, kad užmegztas bendradarbiavimas padės užtikrinti tvaresnį ir efektyvesnį turizmo vystymą mieste", — teigia sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūros "Go Vilnius" direktorė Inga Romanovskienė.

  Sutartį su "Airbnb" Vilnius pasirašė pirmasis ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame regione. Sutartis su šia nakvynių rezervavimo platforma yra pasirašę tokie Europos miestai kaip Amsterdamas, Lisabona, Portas.

  Turisto rinkliava Vilniuje renkama nuo 2018 metų liepos 1 dieną iš visų apgyvendinimo paslaugomis pasinaudojusių svečių, ji siekia 1 eurą už nakvynę žmogui.

  Preliminariais duomenimis, per praėjusius metus Vilniuje surinkta 1,878 mln. eurų turisto rinkliavos, iš jų 98 tūkst. eurų — iš privačių būstų savininkų.

  Dar šia tema

  Džokerio laiptai ir vampyrų miestas: kur eina turistai po filmų premjerų
  Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
  Ekspertai papasakojo, kodėl turistai iš viešbučių pasiima nemokamus "suvenyrus"
  Britanijoje turistai gali pagyventi 60-ųjų dviaukščiuose autobusuose
  E-vizos padidins turistų srautus į Rusiją 30 proc.
  Italijoje neblaivus vairuotojas partrenkė turistų grupę iš Vokietijos
  Tegai:
  turisto rinkliava, turistai, Vilnius

  Svarbiausios temos