14:39 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tyrimas parodė, kad tik 5 proc. šunis turinčių mūsų šalies gyventojų vedžiodami augintinius pabendrauja su kaimynais, vos 6 proc. susipažįsta su naujais žmonėmis

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Prieš mėnesį draudimo bendrovės "Gjensidige" užsakymu "AC Nielsen Baltics" atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad didžioji dalis šunų šeimininkų mėgsta leistis į pasivaikščiojimus su savo augintiniais, rašoma draudimo bendrovės pranešime.

  "Šiam pomėgiui netrukdo nei ankstyvas ar vėlus paros metas, nei prastos oro sąlygos. Vos 7 proc. šunis auginančių lietuvių kasdienius pasivaikščiojimus vertina kaip neišvengiamą prievolę. Tai rodo, jog augintinis žmogui yra svarbus kompanjonas, o buvimas su juo teikia malonumą. Tyrimas atskleidė, kad Lietuvos šunų augintojų požiūris yra brandus", — kalbėjo draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų skyriaus vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

  Tyrimo duomenimis, didžioji dalis — 56 proc. — žmonių, eidami pasivaikščioti su augintiniu, teigė mėgstantys pakvėpuoti grynu oru. Apklausa parodė, kad 42 proc. šunų augintojų visada patinka leisti laiką su augintiniu. Pastebėtina, kad daugiau moterų nei vyrų laikosi šios nuomonės. Labiausiai laiką su augintiniu vertina 16-44 metų žmonės.

  "Žmonėms, kurie nemėgsta ar neturi laiko sportuoti aktyviai, šunys yra paskata gyventi aktyviau ir daugiau judėti", — teigė Katilienė.

  Apklausos duomenimis, 39 proc. šunų augintojų vaikščiodami su augintiniais grožisi gamta, o trečdalis žmonių tokiu būdu įveikia stresą ir nusiramina.

  Be to, penktadalis šunis auginančių Lietuvos žmonių vesdami keturkojį pasivaikščioti pirmiausia pasidžiaugia galimybe pabūti vienumoje. 

  Visgi vienumos, o ne bendravimo poreikis, pasirodo, yra labiau tapatinamas su šunų vedžiojimu. Vos 6 proc. keturkojų šeimininkų vaikščiodami su augintiniu susipažįsta su naujais žmonėmis ar suranda naujų draugų. Tik 5 proc. Lietuvos šunų šeimininkų augintiniai padeda užmegzti tvirtesnius ryšius su kaimynais.

  Dar šia tema

  JAV logopedė išmokė šunį kalbėti — video
  Žiniasklaida: šis priešistorinis šuniukas gali būti seniausias šuo pasaulyje
  Nelygi kova: kaip katės ir šunys "nugali" Kalėdų eglutes
  Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į skaitymus su šunimi
  Tegai:
  gyventojai, tyrimas, šuo

  Svarbiausios temos