22:43 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sezonas turėjo tęstis iki balandžio 1 dienos, tačiau šiuo metu jau išnaudotas plėšrūnų sumedžiojimo limitas

  VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Lietuvoje nutrauktas vilkų medžioklės sezonas, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Draudimas įsigaliojo penktadienį, sausio 17 dieną.

  2019-2020 metų vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 dieną ir turėjo tęstis iki balandžio 1 dienos, tačiau jis užbaigiamas anksčiau tuo atveju, kai išnaudojamas sumedžiojimo limitas. Šį sezoną buvo leista sumedžioti 120 vilkų.

  Tarptautiniai teisės aktai įpareigoja Lietuvą užtikrinti palankią vilko rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną jos terminą, bet ir sumedžiojimo limitą. Panašiai vilkų populiacijų gausumas reguliuojamas ir Latvijoje, Estijoje. Lenkijoje vilkų apsaugai steigiamos "Natura 2000" teritorijos, o sumedžioti leidžiama tik probleminius individus.

  Už neteisėtai sumedžiotą vilką tektų sumokėti nuo 800 iki 1800 eurų baudą ir atlyginti laukiniams gyvūnams padarytą 1046,6 eurų žalą. Be to, konfiskuojami ginklai, transporto priemonės, panaudotos neteisėtai medžioklei ar neteisėtai sumedžiotiems gyvūnams gabenti. Tokį nusižengimą padaręs asmuo netenka teisės medžioti nuo vienerių iki penkerių metų.

  Dar šia tema

  Lietuvos pasieniečiai parodė dviejų vilkų ir bebro susidūrimo vaizdo įrašą
  Lietuvoje vilkai išpjovė kelias dešimtis avių
  Korgių "šeima" įsivaikino du raudonuosius vilkiukus — video
  Lietuvos ūkininkai skundžiasi vilkų išpuoliais prie namų
  Tegai:
  Lietuva, medžioklė, vilkai

  Svarbiausios temos