23:59 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Labiausiai užsienio žiniasklaidą domina Lietuvos politinė situacija, eksportas, investicijos ir migracijos klausimai

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Kantar" atliko tyrimą ir išsiaiškino, kuriose šalyse žiniasklaida dažniausiai rašo apie Lietuvą, apie tai pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Tyrimas parodė, kad Lietuva užsienio portaluose vidutiniškai minima 250 kartų per dieną. Iš viso Lietuva per pastaruosius devynis mėnesius užsienio žiniasklaidoje paminėta daugiau nei 70 tūkst. kartų.

  2019 metų sausio — rugsėjo mėnesių duomenų analizė parodė, kad apie Lietuvą dažniausiai rašoma Vokietijos (29 proc.), rusų (27 proc.) ir Didžiosios Britanijos (11 proc.) žiniasklaidoje.

  Daugiausia dėmesio buvo skiriama politikai, investicijoms ir imigracijai. Beveik pusė minėjimų (46 proc.) buvo susiję su politika, ypač gegužę, kai vyko prezidento rinkimai. Vėliau sekė eksportas, investicijos ir imigracija (kiekvienas po 15 proc.), po to kultūra (14 proc.). Biudžetas, turizmas ir sportas sudarė keturis procentus.

  Pažymima, kad politika labiausiai domėjosi Vokietijos, Rusijos ir Lenkijos žiniasklaida, o štai kultūros tema sudomino italų žurnalistus. Sporto temos taip pat buvo plačiai aprašomos Vokietijos, Rusijos ir Lenkijos žiniasklaidoje.

  Turistiniai aspektai labiau domino JK, Vokietijos ir Prancūzijos žurnalistus. O eksporto tema labiausiai jaudino kaimynines šalys — Rusiją ir Latviją.

  Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas papasakojo, kad daugelis naujienų apie Lietuvos pasiekimus technologijų, naujovių srityje, verslo galimybes yra įdomios užsienio žiniasklaidai. Vis dėlto šių naujienų sklaida nėra didelė, todėl institucijų uždavinys — toliau stiprinti strateginę komunikaciją, imtis proaktyvių veiksmų kuriant kokybišką turinį. Taip pat jis pabrėžė aktyvesnio darbo su užsienio šalių žiniasklaida svarbą.

  Dar šia tema

  Kas ketvirtas Lietuvos gyventojas negali sau leisti šildymo namuose
  Lietuva pirmauja ES pagal išlaidas transportui
  Lietuva tapo antilydere ES pagal nedarbo lygio augimą
  Tegai:
  Lietuva, žiniasklaida

  Svarbiausios temos