23:38 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šios savaitės pabaigoje vilniečiai švęs Vilniaus gimtadienį miesto, o kartu ir visos Lietuvos, simboliu tapusiame Gedimino pilies bokšte

  VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Gedimino pilies bokšto lankytojai sausio 25 dieną, nuo 10:00 iki 18:00 valandos, bus kviečiami pasveikinti Vilnių ir palinkėti miestui arba pasižadėti patiems sau, ko niekada nebus per daug — daugiau nuoširdaus dėmesio senyvo amžiaus kaimynams, daugiau vaikščioti pėsčiomis, kad mažėtų spūstys, o gal tiesiog daugiau šypsenų. Juk kai keičiasi žmonės, keičiasi ir miestai, rašoma sostinės savivaldybės pranešime.

  Linkėjimai ir pasižadėjimai bus įtvirtinami Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu ir pakabinami laikinoje parodoje. Sausio 26-ąją, nemokamo muziejų lankymo dieną, lankytojai balsuos ir išrinks pačius originaliausius sveikinimus. Jie bus paskelbti socialinio tinklo "Facebook" profilyje, o jų autoriams atiteks Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtos dovanėlės.

  Mažiausieji gimtadienio dalyviai taip pat bus kviečiami piešti savo sveikinimus ir linkėjimus, jiems bus rodomas filmukas "Gedimino sapnas".

  Nuo 18:00 Gedimino pilies bokštas užsidarys anksčiau nei įprasta tam, kad galėtų kartu su Vilniaus miesto savivaldybe padovanoti miesto gyventojams ir svečiams išskirtinę dovaną — bokštas pakeis savo įvaizdį ir pasipuoš viena iš Šviesų festivalio instaliacijų. Ja grožėtis bus galima tiek kalno aikštelėje, tiek papėdėje.

  Gimtadienio proga lankytojų lauks ir šventinės kainos — 2 eurai suaugusiesiems ir 1 euras vaikams, studentams ir senjorams.  

  Primename, kad 1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams, kuriame pranešė pasiruošęs priimti krikščionių tikėjimą. Šiame laiške Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilnių, todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu.

  Kultūros renginiai Vilniuje sausį
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje sausį
  Tegai:
  Gedimino pilis, Vilnius

  Svarbiausios temos