05:55 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijos pilietis atvyko į Lietuvą verslo reikalais, tačiau pateko į pagrobėjų rankas; už jo išlaisvinimą pagrobėjai reikalavo 20 tūkst. eurų

  VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvos policijos pareigūnai išlaisvino Lenkijos pilietį, už kurį reikalauta išpirkos, bei sulaikė jo pagrobėjus, antradienį pranešė policijos spaudos tarnyba.

  Sausio pradžioje Lietuvos policija iš Lenkijos Centrinio policijos tyrimo biuro gavo informaciją apie Lietuvoje pagrobtą Lenkijos pilietį, už kurio išlaisvinimą reikalaujama piniginės išpirkos.

  Gautais duomenimis, Lenkijos pilietis verslo reikalais sausio 4-5 dienomis atvyko į Lietuvą ir dingo. Už jo išlaisvinimą iš pagrobtojo asmens aplinkos rato reikalauta 20 tūkst. eurų.

  Lietuvos policija nustatė įtariamuosius bei vietą, kur buvo laikomas "įkaitas". Gelbėjimo operacija buvo atlikta sausio 8 dieną. Jos metu sulaikyti du įtariamieji — 1994 ir 1991 metais gimę lietuviai.

  Taip pat surastas pagrobtas lenkas. Jam suteikta psichologinė ir fizinė pagalba.

  Nustatyta, kad nukentėjusysis po pagrobimo kelias paras neteisėtai buvo laikomas keliose skirtingose patalpose ir vietovėse, vėliau jis buvo pervežtas į apleistas pagalbines patalpas Vilniaus apskrityje, iš kur ir buvo išlaisvintas policijos pareigūnų.

  Abiem sulaikytiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės — suėmimai.

  Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojant smurtą ar laikant nukentėjusįjį asmenį nelaisvėje ilgiau nei 48 valandas numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė iki 4 metų. Už didelės vertės turto prievartavimą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 3 iki 10 metų.

  Dar šia tema

  Kalinių mainų dalyviai papasakojo apie SBU kankinimus
  Lietuvis padovanojo žmonai vogtus papuošalus
  Baltarusijoje teismas skyrė dvi mirties bausmes už mokytojos nužudymą
  Lietuvos pilietė surengė "viduramžišką dvikovą" tarp savo gerbėjų
  Tegai:
  Lenkija, pagrobimas, Lietuva

  Svarbiausios temos