12:34 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, kad UAB "Eimasa" gamybos patalpos neatitiko higienos reikalavimų, be to, įmonei nurodyta utilizuoti neaiškios kilmės 1 925 kg mėsos žaliavų

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Po Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo Marijampolės rajone laikinai sustabdyta įmonės UAB "Eimasa" veikla, praneša tarnyba.

  Griežtas sprendimas priimtas Marijampolės VMVT inspektoriams nustačius daug grubių pažeidimų. Įmonėje nebuvo užtikrinamas mėsos produktų atsekamumas, vienoje šaldymo kameroje rastos dėžės su atvirai laikomais neaišku iš kur įsigytais, nupjaustytais kaulais, rūkytais viščiukų broilerių ketvirčiais ir gamybai skirta žaliava.

  Šaldiklis su neaiškios kilmės mėsa (1 925 kg) užplombuotas, jame saugomus produktus ir žaliavas uždrausta realizuoti ar naudoti tolimesnėje gamyboje, praneša VMVT.

  Įmonėje taip pat tvarkyta elniena, neturint leidimo tokiai veiklai. Iš elnienos pagaminti produktai buvo deklaruojami kaip jautienos gaminiai.

  VMVT specialistai taip pat pažymėjo, kad gamybos patalpose ant paviršių kaupėsi pelėsiai ir kondensatas, šių patalpų sienos, durys, šaldymo įrenginiai neatitiko higienos reikalavimų.

  Tikrinimo metu pastebėta kenkėjų buvimo pėdsakų produkcijos fasavimo, pakavimo medžiagų patalpose bei šaldytuve. Gamybinėse patalpose ant grindų mėtėsi nuodų graužikams pakuotės, prie apgraužtų jaukų buvo matyti graužikų išmatų.

  Įvertinus visus pažeidimus, įmonės veikla laikinai sustabdyta, atsakingiems asmenims bus taikomos administracinės nuobaudos, jiems nurodyta pašalinti pažeidimus, atlikti patalpų, įrangos ir inventoriaus generalinį plovimą — dezinfekavimą.

  Įmonė galės pradėti veiklą tik po pakartotinio VMVT inspektorių patikrinimo.

  Dar šia tema

  Lietuvoje uždrausta prekyba maisto papildais su psichoaktyvia medžiaga — fenibutu
  ES toliau nustatomi paukščių gripo protrūkiai
  Tegai:
  Marijampolė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos