09:55 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje, kaip ir bet kurioje kitoje šalyje, vertėtų ištirti visus neigiamus veiksnius, kuriuos gali sukelti pernelyg didelis vėjo ir saulės jėgainių naudojimas, mano ekspertas Viačeslavas Kulaginas

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Jei Lietuvoje saulės ar vėjo energija bus naudojama intensyviau, tuomet šalyje padidės elektros energijos tarifai, teigė Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio energetikos rinkų tyrimo centro direktorius Viačeslavas Kulaginas interviu Sputnik Lietuva.

  "Aišku, kad Lietuvoje galima naudoti papildomus atsinaujinančius energijos išteklius, tačiau atsižvelgiant į sisteminį efektyvumą, poreikį užtikrinti stabilų elektros tiekimą, pastovų, visus metus, norint tai padaryti be jokių dotacijų, teks padidinti elektros energijos kainą", — sakė jis.

  Anot eksperto, atsinaujinančios energijos plėtrą reikėtų įgyvendinti išmintingai.

  "Nes tikslas toks ir yra — tiesiog pastatyti didelę dalį atsinaujinančios energijos jėgainių. Aš manau, kad gyventojams tai nereikalinga, jei to kaina bus sulėtėjusi ekonomika ir žmonių gyvenimo pablogėjimas", — padarė išvadą jis.

  Anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Lietuva siekia tapti "žaliosios ekonomikos" ir skaitmenizacijos lydere.

  Lietuvos vadovas pabrėžė, kad didžiausią potencialą ekonomikos augimui mato pritaikant "žaliąsias" technologijas ir skatinant skaitmenizavimą tiek privačiajame, tiek viešajame sektoriuose. Jo manymu, šie procesai turi būti nukreipti į gyventojų gerovės skatinimą, paremti inovacijomis ir efektyvios energijos gavyba.

  Dar šia tema

  Lietuvoje vėl auga elektros energijos kaina
  Lietuvos bankas papasakojo, kada šalies gyvenimo lygis pasieks ES
  Dauguma Lietuvos gyventojų mano, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo
  Tegai:
  Lietuva, energetika

  Svarbiausios temos