02:00 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentarai į Vyriausybės narius kreipiasi po kilusio vairuotojų nepasitenkinimo, kelių policijos pareigūnams pradėjus naudoti mobiliuosius greičio režimo pažeidimus fiksuojančius automatinius prietaisus ir nežymint jų informaciniais kelio ženklais

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Andrius Mazuronis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę ir susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių dėl mobiliųjų eismo kontrolės prietaisų ženklinimo, rašoma Seimo pranešime.

  Parlamentarai į Vyriausybės narius kreipiasi po kilusio vairuotojų nepasitenkinimo, kelių policijos pareigūnams pradėjus šalyje naudoti mobiliuosius greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojančius automatinius prietaisus ir nežymint jų informaciniais kelio ženklais, kaip tai daroma, kai yra įrengti stacionarūs greičio matavimo prietaisai.

  "Manome, kad vairuotojų reikalavimai yra teisėti, turėtų būti suvienodintos sąlygos ir ženklinimas neskirstant, ar tai stacionarus, ar mobilusis kelių eismo kontrolės prietaisas. Nejaugi grįžtame į sovietmetį, kai kelių patruliai, pasislėpę krūmuose, gaudydavo greitį viršijančius vairuotojus, vėliau reikalaudami išpirkos. Šiais laikais kelių eismo kontrolės principas yra kitas — ne kuo daugiau nubausti, bet auklėti ir motyvuoti kelių eismo dalyvius būti sąmoningais, nepažeidinėti kelių eismo taisyklių. Vien baudomis to nepasieksime", — sako Starkevičius.

  Parlamentarai premjero ir ministrų prašo papildyti Kelių eismo taisykles, kad būtų pažymėti kelio ruožai, kuriuose įrengti ar laikinai pastatyti nestacionarūs nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatinai prietaisai.

  Seimo nariai mano, kad tokia Kelių eismo taisyklių pataisa nuramintų šiuo metu kylančias vairuotojų aistras, pasibaigtų savavališki vairuotojų mėginimai įspėti vieni kitus apie mobiliųjų greičio matuoklių stovėjimo vietas.

  Dar šia tema

  Lietuvos policija įsigijo 37 naujus lazerinius greičio matuoklius
  Tegai:
  kelio ženklai, greičio matuoklis

  Svarbiausios temos