15:07 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastarosiomis dienomis Baltijos jūroje pastebimi audringi orai su stipriu vėju, dideliu bangavimu ir prastu matomumu. Išvakarėse tanklaivis nesugebėjo patekti į uosto akvatoriją

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Norvegijos tanklaivis "Breiviken" su Norvegijos naftos partija įplaukė į Klaipėdos uostą. Krovinys skirtas Baltarusijai. 

  Laivų sekimo portalo myshiptracking.com duomenimis, laivas išplaukė iš Norvegijos uosto sausio 19 dieną.

  Trečiadienį, sausio 22 dieną,tanklaivis nesugebėjo įplaukti į Klaipėdos uostą dėl nepalankių oro sąlygų. Apie tai pranešė TASS su nuoroda į uosto atstovę Dovilę Ringį.

  Pastarosiomis dienomis Baltijos jūroje buvo audringi orai su stipriu vėju, dideliu bangavimu ir prastu matomumu.

  Anksčiau paaiškėjo, kad bendrovė "Lietuvos geležinkeliai" Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją. Žaliavų gabenimo kaina nenurodoma. Bendrovė "Belneftechim" pareiškė, kad Minskas įsigijo 80 tūkstančių tonų degalų.

  Nuo sausio 1 dienos Rusija nutraukė naftos tiekimą Baltarusijai dėl nesutarimų dėl kainos, tačiau po kelių dienų tiekimai atsinaujino. "Belneftechim" pranešė sudariusi pirmąją sutartį su Rusijos naftos kompanija be premijos prie kainos. Kol kas nekalbama apie metinį susitarimą.

  Baltarusija pareiškė, kad šalis ieško alternatyvių naftos tiekimo variantų kitose šalyse, įskaitant Baltijos šalis. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, Vilnius ir Minskas derasi dėl energijos išteklių tiekimo Baltarusijai per Lietuvą.

  Dar šia tema

  Rusijos energetikos ministras pakomentavo naftos tranzito per Baltarusiją situaciją
  Ekspertas: Lietuva gali džiaugtis naftos tranzitu į Minską, bet neilgai
  Lietuva Baltarusijai pristatys norvegiškos naftos partiją
  Ekspertas: reversinis naftos tiekimas per Latviją Baltarusijai brangiai apsieis
  Tegai:
  nafta, Norvegija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos