21:11 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikėtina, kad taip kai kurios Vilniaus įmonės atsikrato atliekų, Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Vilniuje nustatytas dar vienas atvejis, kai smulkinto plastiko atliekos buvo išleidžiamos į nuotekų tinklus. Apie tai praneša "Vilniaus vandenys".

  Ketvirtadienį "Vilniaus vandenų" darbuotojai taršos neleistinomis atliekomis atvejį nustatė nuotekų šulinyje, šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos, Žemuosiuose Paneriuose.

  "Daroma prielaida, kad įmonė (ar įmonės) taip gali atsikratyti atliekų, po to, kai aplinkosaugininkai viešai paskelbė apie jų patikrinimus", — rašoma pranešime.

  Taip pat tikėtina, kad plastiko atliekomis atsikratoma, Malaizijai atsisakius priimti ir netgi grąžinus konteinerius su plastiko atliekomis.

  Anksčiau pranešta apie taršos šaltinį, kuris smulkinto plastiko dalelėmis teršė "Vilniaus vandenų" nuotekų tinklą, valyklą ir Neries upę. Priimtas sprendimas užblokuoti galimo teršėjo nuotekų patekimą į "Vilniaus vandenims" priklausantį tinklą, siekiant sustabdyti plastiko dalelių tekėjimą į Vilniaus nuotekų valyklą.

  Pranešama, kad dėl techninių Vilniaus nuotekų valyklos galimybių plastiko dalelės nebuvo pašalintos ir dalis jų pateko į aplinką. Ateityje "Vilniaus vandenys" pažadėjo sustiprinti įmonių kontrolę, o ypač tų, iš kurių atiteka taršesnės nuotekos.

  Bendrovė toliau bendradarbiauja su aplinkosauga, o dėl pirmojo aplinkos teršimo atliekomis atvejo kreipėsi į prokuratūrą. 

  Dar šia tema

  Nausėda rinkimų metu iš "Grigeo" gautus 4000 eurų paaukojo taršos tyrimams
  Ar verta gaudyti stintas? Žvejai papasakojo, kuo gresia Baltijos jūros tarša
  Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"
  Kėdainių pramoniniame rajone rastas nelegalus nuotekų išleistuvas
  Tegai:
  plastikas, aplinkos tarša, Vilnius

  Svarbiausios temos