01:36 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per beveik du dešimtmečius Turto arešto aktų registre (TAAR) užregistruota daugiau kaip 370 tūkst. arešto aktų, kuriuos kasmet papildo dešimtys tūkstančių

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos registrų centras paskelbė, kurie daiktai turi būti konfiskuojami nurašant skolas.

  Per beveik du dešimtmečius Turto arešto aktų registre (TAAR) užregistruota daugiau kaip 370 000 arešto aktų. Kasmet jų skaičius padidėja beveik 70 tūkst. Duomenis į registrą įveda antstoliai, atsakingi už skolų išieškojimą.

  Praėjusiais metais Lietuvoje buvo įregistruota apie 69 tūkst. naujų aktų. Didžiąją dalį areštuoto turto sudarė nekilnojamasis turtas.

  Dažniausiai dėl skolų areštuojamas nekilnojamasis turtas, transporto priemonės ar banko sąskaitos, tačiau susiduriama su įdomesniais atvejais. Pavyzdžiui, praėjusiais metais buvo konfiskuoti "Rolex" laikrodžiai, grynaveisliai žirgai, galvijai, vestuvinės suknelės ir net žaislai.

  Be to, siekiant išieškoti skolas buvo apribota teisė naudotis mobiliaisiais telefonais, kavos aparatais, buitiniais prietaisais, soliariumu ir vejapjove. Pasitaikė ir originalesnių daiktų, pavyzdžiui, pianinas, žalias gintaras ar bičių aviliai su koriais.

  Kitas stebinantis arešto objektas Registrų centre — mokesčių permokos, nuosavybės teisių į paveldimą turtą ateityje ir pensijų išmokų apribojimas.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai prašo įvesti į Baudžiamąjį kodeksą sąvoką "gyvasis turtas"
  Paaiškėjo, kiek kainuoja visas Lietuvos nekilnojamasis turtas
  Areštuotas "Grigeo Klaipėda" turtas
  Tegai:
  turtas

  Svarbiausios temos