16:05 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad Klaipėdos kartono gamykla "Grigeo" leido nuotekas į Kuršių marias ir šiais savo veiksmais padarė didelę žalą aplinkai

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Sausio mėnesį atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų mėginiai, siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, taršos nepatvirtino, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Laboratoriniams tyrimams atlikti buvo paimti sterkų, karšių, kuojų, žiobrių ir strimelių mėginiai. Visi mėginiai pristatyti į akredituotą Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją sunkiųjų metalų (švino, kadmio, gyvsidabrio), taip pat dioksinų, polichlorintų bifenilų (PCB) ir organinių chloro pesticidų ištyrimui.

  Sausio 24 dieną gautais laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš tirtų mėginių nenustatyta didžiausią leistiną koncentraciją viršijančių teršalų likučių.

  VMVT informuoja, kad Baltijos jūroje bei Kuršių mariose sugautų žuvų, skirtų vartoti žmonėms, tyrimus VMVT inspektoriai atlieka kasmet. Tiriami tokie aplinkos teršalai, kaip dioksinai ir PCB, organiniai chloro pesticidai, sunkieji metalai ir radionuklidai. Kaip rodo tyrimai, šių teršalų kiekiai pastaruosius trejus metus neviršijo nustatytų normų. Paskutinį kartą padidėjęs dioksinų kiekis buvo nustatytas 2015 metais 1 strimelių mėginyje.

  Žuvų mėginiai yra atrenkami žvejybos laivuose, turinčiuose leidimus vykdyti verslinę žvejybą, jų iškrovimo metu ar prieš pirminį pardavimą.

  Anksčiau pasirodė informacija, kad stinta Kuršių mariose gali būti apnuodyta dėl "Grigeo" įmonių veiksmų. Įtariama, kad Klaipėdos kartono gamykla "Grigeo" leido nuotekas į kanalą, vedantį į Kuršių marias. Bendrovės veiksmai padarė didelę žalą aplinkai. Teisėsaugos institucijos atlieka ikiteisminį tyrimą.

  Dar šia tema

  Bendrovė "Grigeo Klaipėda" prisiims teisinę atsakomybę už žalą aplinkai
  Kaip užterštų Kuršių marių klausimas Lietuvoje tapo politiniu
  Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"
  Tegai:
  aplinkos tarša, žuvys, Kuršių marios, Lietuva

  Svarbiausios temos