08:36 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)

  Užsienio reikalų ministerija ragina atsisakyti kelionių į tuos Kinijos miestus, kuriuose paskelbtas karantinas

  VILNIUS, sausio 25 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija tautiečiams rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į centrinę Kinijos dalį dėl koronaviruso.

  Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduojama nevykti į miestus, kuriuose paskelbtas karantinas: Uhanas, Huanggango, Edžou, Čibi, Čiandžiang, Džidžiang, Džingmen, Šiantao, Huangši. Visi miestai yra centrinėje Kinijoje, Hubėjaus provincijoje.

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Paaiškėjo, kad tai yra 2019-nCoV koronavirusas. Visi užsikrėtę žmonės dirbo vietiniame jūros gėrybių turguje.

  Remiantis naujausiais oficialiais duomenimis, vien Kinijoje yra užsikrėtę beveik 1,3 tūkst. žmonių, iš kurių 41 mirė. Buvo pranešta apie atvejus Honkonge, Makao ir Taivane, taip pat JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Tailande bei Prancūzijoje.

  Anksčiau Estijos Tartu universiteto mikrobiologijos ir virusologijos profesorė Irja Lutsar padarė prielaidą, kad naujasis koronavirusas gali patekti ir į Estiją bei kitas Baltijos šalis. Būnant Kinijoje, ji patarė nesilankyti žuvų ir gyvūnų turguose, nebendrauti su sergančiais žmonėmis ir dažniau plauti rankas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1895)
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM)

  Svarbiausios temos