10:02 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Žemės ūkio ministerija skyrė daugiau nei šešis milijonus eurų apsaugai nuo infekcijos protrūkių

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lietuva sugriežtino gyvų paukščių, perinių ir maistinių kiaušinių, paukštienos produktų ir pašarų, įvežtų į šalį, paukščių gripo protrūkių Europos Sąjungoje, kontrolę, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), bendradarbiaudama su Policijos departamentu, Muitinės departamentu, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir Valstybine mokesčių inspekcija, sustiprino pasienio kontrolę ir neplaninius patikrinimus, kad užteršta mėsa nepatektų į Lietuvą.

  Patikrinimai bus ypač aktyvūs pasienyje su Lenkija, taip pat dažnesni bus didmeninių ir mažmeninės prekybos vietų operatorių patikrinimai.

  Pažymima, kad Žemės ūkio ministerija pernai biologinės apsaugos priemonėms sustiprinti skyrė 6,4 milijono eurų. Be to, dėl ankstyvos laukinių paukščių migracijos šių metų pradžioje atsakingos institucijos buvo priverstos smarkiai padidinti paukščių laikymo lauke reikalavimus.

  Anksčiau buvo pranešta, kad labai patogeniško paukščių gripo (H5N8) protrūkiai jau įvyko trijose šalyse — Lenkijoje, Rumunijoje ir Čekijoje.

  VMVT duomenimis, paukščių gripo protrūkiai per pastaruosius penkis mėnesius įvyko iš viso penkiose ES šalyse. Buvo sunaikinta daugiau kaip 393 tūkst. paukščių, o aplink ligos židinius buvo sukurtos stebėjimo zonos.

  Dar šia tema

  Dėl paukščių gripo į Lietuvą uždraustas paukštienos importas iš Ukrainos
  Tegai:
  paukščių gripas, Lietuva

  Svarbiausios temos