08:58 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tik penktadalis viso keliautojų srauto pasirinko slidinėjimo kurortus, populiarius šiam sezonui, o likusieji išvyko į egzotiškas šalis

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Dėl neįprastų šios žiemos oro sąlygų lietuviai kardinaliai pakeitė turistinių vietų pasirinkimą, praneša draudimo bendrovės "Gjensidige" spaudos tarnyba.

  Draudikai pažymi, kad dauguma turistų pasirinko keliones į egzotiškas šalis, o ne įprastus slidinėjimo kurortus Lenkijoje, Ukrainoje ir Slovakijoje.

  Draudimo bendrovės "Gjensidige" Sveikatos, kelionių ir asmens žalų skyriaus vadovė Ana Taraitienė papasakojo, kad kadangi žiemiški orai šiais metais gerokai vėluoja, slidinėjimo mėgėjai taip pat neskuba į slidinėjimo kurortus.

  "Kaimyninėse šalyse, kaip ir Lietuvoje, dėl oro sąlygų įprastinių slidinėjimo galimybių nėra, o išvykas į Prancūzijos ar Šveicarijos slidinėjimo kurortus šiemet renkasi mažiau žmonių", — paaiškino ji.

  Taraitienė pažymėjo, kad dauguma lietuvių aktyviau nei pernai rinkosi Tailandą, Indoneziją ir Filipinus. Pažymima, kad beveik 80 procentų bendrovės klientų vyko į egzotiškas šalis ir tik 15 proc. keliavo į slidinėjimo kurortus.

  Ji atkreipė dėmesį į dar vieną pokytį: rankų ir kojų traumas šią žiemą keliautojai dažniausiai patiria ne slidinėjimo trasose, o prie baseino, viešbučių teritorijose ar nukritę nuo transporto priemonių.

  Pasak jos, augantis egzotinių kelionių populiarumas praplėtė ir mūsų šalies keliautojų užsienyje patiriamų sveikatos sutrikimų sąrašą. Taraitienė taip pat pabrėžė, kad ir vidutinė išmoka už medicinines paslaugas Tailande, siekianti 1300 eurų, yra gerokai didesnė nei Egipte ar slidinėjimo kurortuose.

  Draudimo bendrovės atstovė taip pat pažymėjo, kad lietuviai pradėjo dažniau keliauti su vaikais. Žiemos pradžioje tokių turistų skaičius siekė 16 procentų, tuo tarpu šiemet įpusėjus žiemai šis skaičius siekia 22 procentų.

  "Gjensidige" duomenimis, per pirmąją žiemos pusę 70 procentų turistų, visų kelionių draudžiamųjų įvykių užfiksuota Egipte, 10 proc. — Tailande, 5 proc. — Ispanijoje, 3 proc. — Indonezijoje.

  Dar šia tema

  Lietuva eksporto apimtimi aplenkė Latviją ir Estiją
  Lietuva tapo prasčiausia Baltijos šalyse pagal "žaliosios energijos" vartojimą
  Geležinkeliai Lietuvoje — saugiausi Baltijos šalyse
  Tegai:
  žiema, turizmas, Lietuva

  Svarbiausios temos