15:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (87)

  Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste budi NVSC specialistai, kurie aktyviai konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje buvo aptarta situacija dėl Kinijoje plintančio koronaviruso, bei planuojami veiksmai ruošiantis galimoms grėsmėms, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad Europoje viruso paplitimo rizika yra žema, o tiesioginės grėsmės Lietuvai išvis nėra. Tačiau buvo nuspręsta, kad nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose bei Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste budės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, kurie aktyviai konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis.

  Taip pat numatyta artimiausiu metu kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą dėl galimų veiksmų dėl atvykstančiųjų žemės transportu srautų bei galimybės šiems asmenims suteikti informaciją.

  SAM praneša, kad jau kreiptasi į visas asmens sveikatos priežiūros įstaigas bei greitosios medicinos pagalbos stotis, supažindinant su situacija bei rekomendacijomis galimiems atvejams nustatyti ir valdyti, atnaujinta informacija bus teikiama ir toliau.

  "Aktualu tai, kad pajutus galimus simptomus, kurie artimi gripo simptomams, keliavusiems į Kiniją rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą, tačiau ne vykstant patiems, bet telefonu. Tokiu atveju, įtarus galimą atvejį, ligonis į būtų transportuojamas į Santaros klinikas, kuriose taikomos itin pažangios priemonės ligonio izoliavimui", — rašo SAM.

  Situacija dėl susirgimų, sukeltų koronavirusų, Kinijoje yra stebima bei vertinama koordinuotai per tarptautines organizacijas — Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą (ELPKC) ir Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO).

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Paaiškėjo, kad tai yra 2019-nCoV koronavirusas. Mirė apie 80 žmonių, apie 2840 užsikrėtę virusu. Virusas išplito už KLR ribų, užkrėtimo atvejai užfiksuoti Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Tailande, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje ir Malaizijoje.

  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (87)

  Dar šia tema

  Pasirodė tikėtinos pirmojo užsikrėtimo koronavirusu atvejo vietos nuotrauka
  Lietuvos URM patarė lietuviams nevykti į Kiniją dėl koronaviruso
  Kinijos valdžia įvertino naujojo koronaviruso plitimo tempą
  Bilo Geitso fondas skyrė pinigų kovai su koronavirusu
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos