09:44 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per pastaruosius dešimt metų šis sektorius Baltijos šalyse išaugo beveik du kartus ir ateityje turėtų plėstis

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Danija yra pagrindinė organinių produktų vartotoja Šiaurės Europoje ir Baltijos šalyse, praneša RIA Novosti su nuoroda į specialų Šiaurės šalių ministrų tarybos pranešimą.

  Siekiant susidaryti bendrą organinių maisto produktų ir gėrimų rinkos vaizdą Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse 2019 metų kovą buvo finansuotas pranešimo "Šiaurės šalių mityba — žalias kelias" parengimas.

  Pranešimo duomenimis, organinių produktų dalis maisto produktų rinkoje didžiausia Danijoje — 12 procentų 2017 metais, 9 procentai Švedijoje 2018 metais, 2 procentai Norvegijoje 2018 metais, 3 procentai Suomijoje 2018 metais.

  Paaiškėjo, kad daugiau nei pusė danų organinius produktus perka kiekvieną savaitę. Danijoje šiai prekių grupei buvo įvestas specialus ženklinimas.

  Kitas svarbus organinių produktų pardavimo kanalas Šiaurės regione yra valstybinės alkoholinių gėrimų monopolijos ("Vinmonopolet" Norvegijoje, "Alko" Suomijoje ir "Systembolaget" Švedijoje).

  Baltijos šalyse organinių produktų gamyba šiuo metu sparčiai auga. Per pastaruosius dešimt metų mažmeninės prekybos sektorius išaugo dvigubai kiekvienoje Baltijos šalyje ir ateityje augs.

  Baltijos šalims būdinga į eksportą orientuota žemės ūkio strategija. Vidaus paklausa yra nepakankama organinių produktų gamybai, ir dauguma organinių maisto produktų, pagamintų Baltijos šalyse, parduodami į užsienį (daugiausia į ES ir JAV).

  Tikimasi, kad ateityje Šiaurės Europos šalys padidins organinių maisto produktų pardavimus visais kanalais, sakoma pranešime. Didžiausio augimo tikimasi Danijoje, kurioje trigubai padidės bendras organinių maisto produktų kiekis — iki 6,1 milijardo eurų iki 2030 metų, o bendro maisto produktų krepšelio dalis sudarys 34 procentus.

  Tegai:
  Norvegija, Suomija, Švedija, maisto produktai, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos