08:12 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Baigta dalis didelio ikiteisminio tyrimo, susijusio su Ūkio banko turto iššvaistymu, nusikalstamu būdu įgytų lėšų legalizavimu ir juridinių asmenų neteisėtu panaudojimu, įtarimai pareikšti 13-ai asmenų, tarp jų ir banko akcininkui Vladimirui Romanovui

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės žlugusio Ūkio banko turto iššvaistymo, praneša prokuratūros spaudos tarnyba. 

  Įtarimai turto iššvaistymu, piktnaudžiavimu tarnyba, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimo, juridinių asmenų, naudojamų nusikalstamai veikai nuslėpti, steigimu ir vadovavimu, pareikšti 13 fizinių asmenų, veikusių suburtoje organizuotoje grupėje.

  Įtariamųjų sąraše yra Ūkio banko Stebėtojų tarybos, valdybos, paskolų komiteto pirmininkai ir nariai, filialo vadovybė ir asmenys, susiję su banko turto iššvaistymu, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimu. Įtarimai pareikšti ir pagrindiniam akcininkui Vladimirui Romanovui, kuris, gavęs prieglobstį Rusijoje, Lietuvos teisėsaugai tebėra nepasiekiamas. Kreiptasi, kad jis atvyktų į Lietuvą.

  Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą pradėjo 2013 metais iš Lietuvos banko gavus informaciją apie įtartinus sandorius. Ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.

  Lietuvos teisėsauga nustatė, kad įtariamieji, piktnaudžiaudami savo tarnybine padėtimi, suteikė Ūkio banko paskolas savo pasirinktiems juridiniams asmenims. Paskolos panaudotos įtariamųjų, per kitus asmenis valdomų, bendrovių finansiniams interesams.

  Įtariama, kad neteisėtai bankui suteikus paskolas, sudarant patalpų nuomos sandorius su įtariamųjų, per kitus asmenis valdomomis, bendrovėmis ženkliai didesnėmis kainomis iššvaistyta apie 41,6 mln. eurų banko lėšų.

  33 mln. eurų nusikalstamu būdu įgytos lėšos legalizuotos pasinaudojus 80 juridinių ir fizinių asmenų sąskaitomis. Nustatyta, kad už šias lėšas galėjo būti neteisėtai įsigytas nekilnojamasis turtas Jungtinėje Karalystėje, neteisėtai perduoti milijonai eurų Baltarusijos Respublikoje registruotos bendrovės įstatinio kapitalo padidinimui.

  Dalis lėšų sugrąžinta į įtariamųjų valdomas bendroves. 14,6 mln. eurų panaudota iš Ūkio banko gautų paskolom Škotijos, Baltarusijos futbolo klubams, Lietuvos krepšinio klubo, taip pat Rusijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje įgyto nekilnojamojo turto, finansavimui.

  Baigta dalis didelio ir sudėtingo ikiteisminio tyrimo, susijusio su Ūkio banko turto iššvaistymu, nusikalstamu būdu įgytų lėšų legalizavimu ir juridinių asmenų neteisėtu panaudojimu. Kitoje šio tyrimo dalyje ikiteisminis tyrimas tebevyksta.

  Dar šia tema

  Panevėžio meras nušalintas nuo pareigų dėl neteisėto sporto klubo rėmimo
  Tegai:
  tyrimas, bankas, Generalinė prokuratūra

  Svarbiausios temos