10:00 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuviška įmonė negalėjo pateikti 405 kg vištienos atsekamumo dokumentų, ženklinimo etiketės informacija nesutapo su siuntos dokumentais

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamentas uždraudė "Dargita Tau" parduoti 645 kilogramus lenkiškos vištienos. Apie tai pranešė įstaigos spaudos tarnyba.

  Patikrinimo metu maisto tarnybos specialistai aptiko 600 kilogramų viščiukų broilerių skerdenėlių ir 45 kilogramus vištienos filė neaiškios kilmės. Nors Kauno bendrovės atstovai teigė, kad produkcija buvo gauta iš Lenkijos bendrovės "Galpol", patikrinimas parodė, kad daugiau nei trečdalio nebuvo ženklinimo informacijos.

  "Be to, įmonė negalėjo pateikti 405 kg vištienos atsekamumo dokumentų, ženklinimo etiketės informacija nesutapo su siuntos dokumentais. Dėl netinkamos pakuotės neužtikrinta vištienos apsauga nuo išorės taršos, įmonėje nebuvo vykdoma gautos vištienos priėmimo kontrolė, duomenys neregistruoti priėmimo kontrolės žurnale", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad nesaugi paukštiena vartotojų nepasiekė. Bendrovė įpareigota sunaikinti produkciją.

  Anksčiau pranešta, kad VMVT, reaguodama į Europos valstybėse susidariusią sudėtingą situaciją paukštininkystės sektoriuje dėl plintančių paukščių gripo protrūkių, nuo šių metų pradžios vykdo itin sustiprintą valstybinę kontrolę Lietuvos mėsos perdirbimo ir prekybos įmonėse, turgavietėse bei keliuose, kad virusas į mūsų šalies teritoriją nepatektų.

  Gripo protrūkiai įvyko jau trijose šalyse — Lenkijoje, Rumunijoje ir Čekijoje.

  Dar šia tema

  ES toliau nustatomi paukščių gripo protrūkiai
  ES nustatyti nauji paukščių gripo protrūkiai
  Dėl paukščių gripo į Lietuvą uždraustas paukštienos importas iš Ukrainos
  Tegai:
  mėsa, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos