02:47 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Paskutinis pavojingos ligos protrūkis užregistruotas mažiau nei du šimtus kilometrų nuo Lietuvos sienos

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad paukščių gripas priartėjo prie Lietuvos sienų.

  Lenkijos Ylavos regione užregistruotas naujas paukščių gripo atvejis. Šį kartą infekcija užklupo kalakutų fermą. Naujas židinys yra mažiau nei 200 km nuo Lietuvos. Pavojingos ligos paveiktame ūkyje buvo auginama daugiau kaip 23 tūkst. kalakutų.

  Lenkijos nacionaliniame veterinarijos tyrimų institute atlikus tyrimus patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripas. Ūkyje įgyvendinamos visos būtinosios saugos priemonės.

  Dar vienas naujas paukščių gripo protrūkis pasireiškė Slovakijos Prievidzos regione. Ligos židinys užfiksuotas ūkyje, kuriame nelaisvėje buvo laikoma 50 laukinių paukščių.

  VMVT primena, kad pavojinga užkrečiamoji paukščių liga nuo praėjusių metų pabaigos iki šios dienos pasireiškė jau septyniose Europos valstybėse — Lenkijoje (18), Vengrijoje (4), Slovakijoje (3), Rumunijoje (2), Čekijoje, Vokietijoje ir Ukrainoje (po 1).

  Nors Lietuvoje imtasi visų galimų apsisaugojimo nuo paukščių gripo priemonių, rizika jam patekti į mūsų šalies teritoriją grėsmingai didėja. Tuo labiau, kad artėja laukinių paukščių migracijos laikotarpis. 

  Lietuvos naminių paukščių laikytojams rekomenduojama įvertinti galimą ligos grėsmę ir laikyti paukščius uždarytus — ypač Klaipėdos, Šilutės, Pagėgių ir Tauragės rajonų ūkiuose.

  Šios šalies teritorijos yra tankiausios laukinių vandens paukščių, kurie yra pagrindiniai paukščių gripo viruso nešiotojai ir platintojai, būriavimosi vietos, todėl juose rizika paukščiams užsikrėsti yra ypač didelė.

  Dar šia tema

  ES nustatyti nauji paukščių gripo protrūkiai
  Lietuvoje sustiprintos biologinės apsaugos nuo paukščių gripo priemonės
  Dėl paukščių gripo į Lietuvą uždraustas paukštienos importas iš Ukrainos
  Tegai:
  paukščių gripas, paukščiai

  Svarbiausios temos