08:11 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" valstybinė priešgaisrinė priežiūra nebuvo vykdoma, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šio objekto netikrino

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilusio didžiulio gaisro pranešimai apie įtarimus įteikti dar dviem asmenims, trečiadienį pranešė Prokuratūros spaudos tarnyba.

  Įtarimai įteikti valstybės tarnautojui S. M., kuris įvykio metu užėmė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas ir valstybės tarnautojui A. B., įvykio metu ir dabar užimančiam Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pareigas. Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai atliko savo pareigas, dėl to valstybė patyrė didelę žalą.

  Abu šie asmenys įtariami tarnybos pareigų neatlikimu. Jiems skirtos kardomosios priemonės — rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

  Nustatyta, kad valstybės tarnautojai niekaip nereagavo į bendrovės veiklos pobūdį bei tai, kad įmonės patalpos turi būti vertinamos kaip pavojingas objektas, kurių viduje sandėliuojami bei perdirbami itin dideli kiekiai (25 000 tonų per metus) degių medžiagų — nenaudojamų padangų.

  Valstybės tarnautojai nepriskyrė šios bendrovės tikrintinų objektų grupei ir neįtraukė jos į metinius planinius priešgaisrinių techninių patikrinimų planus. Dėl to nebuvo užtikrinta valstybinė priešgaisrinė priežiūra ir priešgaisrinis rėžimas nurodyto pastato dalyje, nebuvo imtasi teisinių ir techninių priemonių bei užkirstas kelias itin didelio masto gaisrui kilti. Taip pat nebuvo sudarytos sąlygos gaisrą identifikuoti bei lokalizuoti pirminėje gaisro stadijoje.

  Ignoravo problemą

  Taip pat ikiteisminio tyrimo metu nuspręsta kaip specialiuosius liudytojus apklausti du asmenis.

  Yra duomenų, kad šiek tiek daugiau nei mėnuo iki gaisro, 2019-ųjų rugsėjo pradžioje, Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, vadovaujami Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 2-os komandos budinčios pamainos vado M. V. ir laikinai einančio budinčios pamainos vado funkcijas M. K., atliko objekto, esančio Alytuje, Pramonės g. 1, studijavimą.

  Jo metu jie lankėsi įmonės "Ekologistika" patalpose. Pareigūnai matė į dideles krūvas suverstas padangas bei netvarkingas patalpas, taip tapo bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pažeidimų liudytojais, tačiau nesiėmė jokių priemonių užkirsti kelią šiems pažeidimams.

  Dėl šios priežasties Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovams nurodyta spręsti šių pareigūnų drausminės atsakomybės klausimus.

  Anot prokuroro, bylos apimtis iš tiesų didelė, apklausta daugiau nei 100 liudytojų, atlikta bent 15 objektų tikrinimų, atliktos 23 objektų ir daiktų apžiūros.

  Iš viso ikiteisminiame tyrime dėl Alytaus padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" kilusio didžiulio gaisro pranešimai apie įtarimus įteikti jau septyniems asmenims, įskaitant įmonės vadovą.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio mėnesį. Jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų, per tą laiką sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (75)

  Dar šia tema

  Ar buvo gaisras: Alytaus meras pakomentavo vandens ir dirvožemio tyrimus
  Gaisras Alytuje parodė, kaip valdžia "susidoroja" su katastrofomis
  Paskelbti Alytaus padangų gamykloje kilusio gaisro rezultatai
  Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams skirtos kompensacijos
  Prokuratūra: dėl gaisro "Ekologistikoje" įtarimai pareikšti aplinkosaugininkėms
  Tegai:
  prokuratūra, Alytus

  Svarbiausios temos