00:20 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2195)

  Pašto tarnyba atkreipė dėmesį, kad nėra įrodymų, jog šiuo virusu galima užsikrėsti liečiant daiktus

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Kinijos paštas dezinfekuos visas per Uhano miestą keliaujančias siuntas, kad užtikrintų maksimalią prevenciją koronaviruso plitimui, pranešė Lietuvos pašto spaudos tarnyba.

  Kaip pažymėta tarnyboje, šios priemonės — prevencinio pobūdžio, nes nėra įrodymų, kad yra galimybė šiuo virusu apsikrėsti liečiant daiktų paviršius. Sveikatos institucijų duomenimis, koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui arba plinta oru, o viruso aktyvumo periodas yra trumpas.

  Kadangi siuntos iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja per dvi ar daugiau savaičių, tikimybė, kad virusas išliks gyvybingas, yra beveik lygi nuliui. Pažymima, kad nėra įrodymų, kad siuntiniai, net jei juos pakuotų užkrėstas asmuo, galėtų būti pavojingi.

  Lietuvos paštas pridūrė, kad atsiradus galimam pavojui, bendrovė imtųsi visų būtinų darbuotojų ir klientų saugos priemonių.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Naujausiais KLR valstybinio sveikatos komiteto duomenimis, bendras naujo tipo koronaviruso sukelta pneumonija sergančių pacientų skaičius Kinijoje siekė 5974 žmones, iš jų 132 mirė. Už kontinentinės Kinijos ribų infekcijos buvo užfiksuotos Honkonge, Makao, Taivane, Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje ir Vokietijoje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2195)

  Dar šia tema

  Vokietijos pilietis užsikrėtė koronavirusu
  Kinija papasakojo apie naujus koronaviruso simptomus ir plitimo būdus
  Gydytojas papasakojo, ar medicininė kaukė padeda apsisaugoti nuo viruso
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Kinija, Lietuvos paštas

  Svarbiausios temos