16:41 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Iš viso Kinijoje yra apie 200 Lietuvos piliečių, sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Kai kurie jų atsidūrė Uhane, kuriame buvo paskelbtas karantinas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Du lietuviai užregistravo savo vietą Kinijos mieste Uhane, kur yra naujo tipo koronaviruso protrūkis. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigė, kad Lietuva yra pasirengusi išvežti savo piliečius iš Kinijos, praneša "Ekspress nedelia".

  Pasak vidaus reikalų ministrės, iš viso Kinijoje yra apytiksliai 200 Lietuvos piliečių.

  "Kol kas nė vienas mūsų šalies pilietis nepareiškė noro grįžti į Lietuvą. Prancūzija pasiūlė atvežti Lietuvos piliečius, jei iškiltų toks poreikis. Jei Lietuvos piliečiams gresia pavojus ar jie nori grįžti, jie bus pristatyti, jei užsikrės koronavirusu. Yra priemonių, kad užtikrinant saugų tokio asmens pervežimą, siekiant užkirsti kelią viruso plitimui", — ministrę citavo Lietuvos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomendavo tautiečiams nevykti į centrinę Kinijos dalį dėl koronaviruso.

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhane. Naujasis koronavirusas buvo pavadintas 2019-nCoV. Visi užkrėsti žmonės dirbo vietiniame jūros gėrybių turguje.

  Naujausiais duomenimis, užregistruoti 132 mirties atvejai, atvejų skaičius beveik siekė šešis tūkstančius. Be Kinijos, pranešta apie atvejus JAV, Tailande, Kanadoje, Singapūre, Pietų Korėjoje ir kitose šalyse. Pacientus vargina karščiavimas, kosulys ir dusulys.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  Kinija apribojo turistų vykimą į užsienį dėl koronaviruso
  Vokietijos pilietis užsikrėtė koronavirusu
  Kinija papasakojo apie naujus koronaviruso simptomus ir plitimo būdus
  Tegai:
  Lietuva, Rita Tamašunienė, Kinija

  Svarbiausios temos