21:05 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu Seimo nariai pažymėjo, kad Vyriausybei šiuo klausimu labiau rūpi verslo interesai, o ne gyventojų sveikata

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Vyriausybė pritarė iniciatyvai griežtinti elektroninių cigarečių ir licencijuoti tokių cigarečių ir jų pildyklių gamybą bei prekybą, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Iniciatyvą parengė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų frakcijos nariai Mykolas Majauskas ir Vytautas Kernagis.

  Tačiau tokį draudimą Vyriausybė nori įgyvendinti nuo 2022 metų, o ne nuo 2020 metų liepos 1 dienos. Pasak Seimo narių, toks pasiūlymas yra "socialiai nejautrus" ir orientuotas į verslo, bet ne į Lietuvos gyventojų, labiausiai jaunimo, sveikatos interesus.

  "Vyriausybės siūlymas iškelti verslo interesus aukščiau paauglių sveikatos — nesuvokiamas. Nors žengiamas vienas žingsnis neva rūpinantis mūsų visų vaikais, tačiau kartu tiesiama pagalbos ranka verslininkams, leidžiant jiems išparduoti turimą produkciją", — pažymėjo Majauskas.

  Seimo nariai taip pat pabrėžė, kad nors aromatizuotų skysčių draudimas yra svarbi priemonė, tačiau to nepakanka norint reikšmingai sumažinti nikotino produktų vartojimą tarp nepilnamečių. Reikia griežtesnių reguliavimų, nuolatinio tėvų ir vaikų švietimo apie nikotino daromą žalą yra būtinos priemonės.

  "Kitas žingsnis — elektroninių cigarečių ir jų priedų licencijavimas, kuris bus analogiškas įprastų cigarečių licencijavimui — nebus leidžiama reklama, nebus galima rodyti kainos ir taip toliau. Taip pat pardavėjams nebus galima išvengti atsakomybės už nuotolinį produkcijos pardavinėjimą – prekybą internetu, kuomet nepilnamečiams suteikiama galimybė įsigyti minėtus produktus", — pridūrė Kernagis.

  Seimo nariai pažymėjo, kad tyrimai rodo, jog 2014 metais net 24 proc. 5–9 klasės mokinių rūkė elektronines cigaretes. 2018 metais tokių mokinių jau 38,5 proc.

  Tuo tarpu, Europos pulmonologų nuomone, rūkant elektronines cigaretes nikotino dozė gaunama gerokai didesnė nei renkantis įprastas cigaretes.

  Prieš keletą mėnesių Estijoje įsigaliojo įstatymas, draudžiantis rūkyti aromatizuotus skysčius. Suomijoje toks įstatymas galioja nuo 2016 metų. Panašus sprendimas buvo priimtas praėjusią savaitę JAV, kur užfiksuotos šešios mirtys dėl elektroninių cigarečių.

  Dar šia tema

  Lietuvoje susimąstyta apie elektroninių cigarečių kontrolę
  Elektroninės cigaretės nepašalina priklausomybės, teigia kardiologas
  JAV gydytojai rado galimą ligų nuo elektroninių cigarečių rūkymo atsiradimo priežastį
  Tegai:
  rūkymas, Seimas, Vyriausybė, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Mykolas Majauskas

  Svarbiausios temos