06:03 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nacionalinio parko atstovas teigė, kad teršalų nėra tiek daug, kiek iš Lietuvos pusės, tačiau vėjas parafino liekanas jau sumaišė su pakrančių smėliu

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai aptiko išsiliejusį parafiną Kuršių nerijos Rusijos dalies pakrantėje Kaliningrado srityje, pranešė RIA Novosti, su nuoroda į nacionalinio parko atstovę Olgą Bolšakovą.

  Bolšakova teigė, kad darbuotojų aptiktų parafino gabaliukų nebuvo tiek daug, kaip teigiama pranešime žiniasklaidai apie Lietuvos teritoriją.

  "Mes informavome "Rosprirodnadzor" regioninį skyrių, kad išsiaiškintume, iš kur jis atsirado, tada jų specialistai imsis atitinkamų priemonių", — sakė ji.

  Nacionalinio parko atstovė taip pat teigė, kad darbuotojai patys surinks parafiną ir jiems neprireiks pašalinės pagalbos.

  Bolšakova taip pat pažymėjo, kad parafinas yra teršalas, nes jis neskyla. Nors nacionalinio parko lankytojai to nepastebės, vėjas jau sumaišė parafino liekanas su smėliu pakrantėje.

  Anksčiau Lietuvoje buvo pranešta apie Kuršių nerijos paplūdimių užteršimą parafinu. Kaip praneša Lietuvos nacionalinio parko spaudos tarnyba, antradienį buvo išvalyta  Meškos galvos kopos pakrantės atkarpa iki Juodkrantės. Dešimties kilometrų atkarpoje buvo surinkta apie dešimt kubinių metrų parafino.

  Kuršių nerija yra ilga siaura smėlio žemės juosta, skirianti Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Nerija yra padalinta į Lietuvos ir Rusijos dalis ir tęsiasi nuo Zelenogradsko (Kaliningrado sritis) iki Klaipėdos (Smiltenės).

  Neries ilgis yra 98 kilometrai, o plotis svyruoja nuo 400 metrų (Lesnojaus kaimo srityje) iki 3,8 kilometro Bulviko kyšulio srityje, tiesiai į šiaurę nuo Nidos.

  Dar šia tema

  Kaune trūko nuotekų vamzdis: teršalų pateko į Nerį
  Klaipėdoje į uosto akvatoriją išsiliejo teršalai
  Incidentas "Achemoje": į aplinkos orą išmesta teršalų
  Tegai:
  Kuršių nerija, Lietuva

  Svarbiausios temos