16:27 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kardiologai perspėja, kad nedelsiant reikėtų atlikti širdies tyrimus, jei žmogus dažnai patiria blauzdos skausmus

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Kardiologai iš Vokietijos širdies fondo ("Deutsche Herzstiftung") perspėjo, kad kojų skausmai gali reikšti padidėjusią širdies priepuolio riziką, rašo portalas Focus.de.

  Gydytojai teigė, kad blauzdos skausmas vaikščiojant yra išnaikinto endarterito arba "vitrinos ligos" simptomas (žmogus priverstas dažnai sustoti gatvėje, apsimeta tiriantis vitrinose esančius daiktus).

  Be to, anot gydytojų, susirūpinimą turėtų sukelti skausmas srityje aplink pirštus, kai žmogus guli lovoje, bet kuris dingsta žmogui atsistojus.

  Kardiologai paaiškino, kad tokie skausmai rodo apatinių galūnių kraujagyslių aterosklerozę. Atsiradus jiems, rekomenduojama kuo greičiau atlikti širdies tyrimus, kurie padės išvengti miokardo infarkto.

  Aterosklerozė yra lėtinė liga, kurios metu susiaurėja arterijų spindis ir pablogėja jų kraujotaka. Dėl to sutrinka kraujo tiekimas žmogaus kūno ląstelėms ir audiniams. Aterosklerozė yra daugelio kitų ligų, ypač širdies ir kraujagyslių ligų, rizikos veiksnys.

  Pensininkų sveikata Lietuvoje ir Europoje
  © Sputnik /
  Pensininkų sveikata Lietuvoje ir Europoje

  Dar šia tema

  Gydytojas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
  Gydytoja papasakojo, kam nederėtų valgyti pomidorų
  Tegai:
  sveikata, širdis

  Svarbiausios temos