16:04 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar keliautojai gali kreiptis dėl vizos likus šešiems mėnesiams iki numatomos kelionės pradžios. Anksčiau šis laikotarpis buvo trys mėnesiai

  VILNIUS, vasario 2 — Sputnik. Sekmadienį įsigaliojo naujos Šengeno vizų išdavimo taisyklės. Apie tai praneša Europos Komisijos spaudos tarnyba.

  Atnaujintos taisyklės taikomos trumpalaikėms vizoms įvažiuoti į 22 ES šalis, kurios yra Šengeno zonos narės. Vienos iš ES šalių išduota trumpalaikė viza taikoma kelionėms iki 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.

  Europos Komisijos duomenimis, dabar 105 šalių piliečiai turi gauti vizas, norėdami aplankyti Šengeno šalis.

  Prašymai išduoti vizą pateikiami ne anksčiau kaip prieš šešis mėnesius iki numatomos kelionės pradžios. Anksčiau šis laikotarpis buvo trys mėnesiai.

  Mokesčiai už vizą padidėjo nuo 60 iki 80 eurų. Šį sprendimą valdžios institucijos pagrindė poreikiu suderinti mokesčio dydį su bendru infliacijos lygiu.

  Vaikams nuo 6 iki 12 metų kainos taip pat kils - nuo 35 iki 40 eurų.

  Lietuva prie Šengeno susitarimo prisijungė 2007 metais gruodžio mėnesį. Pastaraisiais metais dėl padidėjusios terorizmo grėsmės ir pabėgėlių antplūdžio Europos Sąjunga sugriežtino Šengeno erdvės išorinių sienų kontrolę.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių gyventojai ir toliau pirmauja vizų į Sankt Peterburgą paraiškų skaičiumi
  ES ir Baltarusija pasirašė vizų režimo supaprastinimo ir readmisijos susitarimus
  Lietuva padidino nacionalinės ir Šengeno vizų kainą
  Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles
  Tegai:
  Šengeno viza

  Svarbiausios temos