09:38 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Draudimas galioja visuose Lietuvos vandens telkiniuose ir yra taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams

  VILNIUS, vasario 3 – Sputnik. Šiandien įsigalioja draudimas žvejoti lydekas, parneša Aplinkos apsaugos departamentas.

  Siekiant apsaugoti lydekų populiaciją, prieš jų nerštą ir neršto metu, paprastai nuo vasario 1 dienos iki balandžio 20 dienos, lydekas žvejoti draudžiama. Šiemet šis draudimas žvejams mėgėjams įsigalios nuo vasario 3 dienos, nes pirmoji draudimo diena negali būti savaitgalis ar valstybinė šventė.

  Šis draudimas galioja visuose Lietuvos vandens telkiniuose (išskyrus privačius tvenkinius ir kūdras) ir yra taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams. 

  Aplinkosaugininkai perspėja, kad per visą lydekų žvejybos draudimo laiką bus vykdoma aplinkosauginė akcija "Lydeka", kurios metu bus vykdoma sustiprinta vandens telkinių kontrolė.

  Už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjams gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 145 eurų žalą žuvų ištekliams, o lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala bus skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

  Aplinkos ministerija taip pat primena, kad nuo sausio 1 dienos iki balandžio 20 dienos draudžiama žvejoti masalui naudojant žuvelę. Šis draudimas netaikomas žvejojantiems Kuršių mariose, taip pat nedraudžiama žvejoti naudojant masalui žuvies gabalėlį. Žvejojant žuvies gabalėliu leidžiama naudoti ne daugiau kaip 2, o Kuršių mariose – ne daugiau kaip 3 mėgėjų žvejybos įrankius.

  Dar šia tema

  Videofaktas: Vilniuje aplinką tvarkęs darbuotojas šiukšles metė į Nerį
  Seimas sugriežtino aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę
  Tegai:
  žvejyba, aplinkos saugojimas

  Svarbiausios temos