22:48 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio manymu, "visi vaikai, kurie gyvena Lietuvoje, turi turėti vienodas teises ir galimybes augti"

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įtvirtino Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis bus tobulinami vaiko pinigų mokėjimo tvarka, patiriantiems socialinę riziką, rašoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pranešime.

  Kaip teigia Rasa Šalaševičiūtė, vaiko pinigų tvarka asmenims, kurie patiria socialinę riziką visose savivaldybėse yra skirtinga.

  Taip yra dėl to, kad vienoms savivaldybėms su vaiko pinigų mokėjimų tevams, kurie patiria socialinę riziką, susitvarkyti išeina lengviau, o kitoms — sunkiau, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija negali joms padėti dėl esančių apribojimų įstatyme.

  "Dauguma savivaldybių pasirenka vos du išmokų būdus — socialines korteles, skirtas apsipirkti maisto parduotuvėse, arba įprastinį vaiko pinigų mokėjimo būdą — pinigines lėšas vaiką prižiūrintiems tėvui ar motinai. Deja, bet toks kelias ne visada užtikrina realius vaiko poreikius", — teigė Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė.

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio manymu, "visi vaikai, kurie gyvena Lietuvoje, turi turėti vienodas teises ir galimybes augti".

  Pasak jo, tai užtikrins naujos siūlomos įstatymo pataisos. Pritaikius jas, vaiko pinigai, kurie šiais metais buvo padidinti, pasieks Lietuvos vaikus ir bus naudojami tik jų poreikiams patenkinti.

  "Pagalba socialinę riziką patiriantiems tėvams yra būtina ir siūlomos priemonės prie to prisidės. Valstybė skiria reikšmingas sumas — viena universali vaiko išmoka padidėjo iki 60 eurų, o neįgaliam vaikui ar vaikams, augantiems gausiose arba nepasiturinčiose šeimose, išmoka augo net nuo 70 iki 100 eurų. Todėl turime dėti pastangas, kad šios išmokos vaikus išties pasiektų", — teigė jis.

  Šiuo metu vaiko išmoką gauna 516,5 tūkst. vaikų, iš kurių - 10,1 tūkst. vaikų, auga socialinės rizikos šeimose.

  Dar šia tema

  Seimas gėlėms išleis daugiau nei 60 000 eurų
  "Ignitis" kuria naują saulės energijos parkų projektą
  Seimas sugriežtino aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę
  Tegai:
  pataisos, "vaiko pinigai", Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos