17:34 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl šių metų neregėtai šiltos žiemos augalų žydėjimo sezonas prasideda labai anksti. Alergiją turintiems žmonėms patariama atidžiai stebėti situaciją

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras paskelbė, kad vasarį tikimasi padidėjusios alergijos žiedadulkėms rizikos, pranešė centro spaudos tarnyba.

  Tokios aplinkybės yra susidariusios pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų žiedadulkių koncentracijos aplinkos ore stebėjimų laikotarpį.

  Šiaulių universiteto aerobiologai teigė, kad Lietuvoje jau beveik baigiasi lazdynų žydėjimas, o bendrą žiedadulkių antplūdį didina su tolimosiomis pernašomis iš Austrijos, Vokietijos, Lenkijos atnešamų alksnio žiedadulkių pliūpsniai.

  Oro plintančios žiedadulkės yra svarbus išorinis aeroalergenas, jautriems asmenims sukeliantis alerginio rinito požymius.

  Viena pagrindinių apsaugos priemonių — vengti kontakto su žiedadulkėmis. Neigiamą žiedadulkių poveikį sveikatai sumažinsite, jei vėdinsite gyvenamąsias patalpas anksti ryte, trumpiau būsite lauke, grįžę iš lauko iš karto persirengsite, nusiprausite veidą ir visą kūną po dušu.

  Kita priemonė, kurią Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras rekomenduoja žiedadulkėms jautriems žmonėms — tai sveikatos stebėjimas naudojantis "PASYFO" (personalizuota alergijos simptomų prognozės sistema) programėle, prieinama "Android" ir "iOS".

  PASYFO programėlės ir interneto svetainės autorė — tarptautinė Šiaulių universiteto, Latvijos universiteto, Vienos medicinos universiteto bei Suomijos meteorologijos instituto mokslininkus ir specialistus sujungusi komanda.

  Daugiau nei dešimtmetį ši komanda tiria ir analizuoja oro alergenų (daugiausia žiedadulkių) sklaidą ir poveikį sveikatai bei sukūrė unikalią personalizuotą alergijos simptomų prognozės sistemą (PASYFO), kuri įtraukta į Koperniko atmosferos stebėjimo tarnybos (CAMS) paslaugas.

  Dar šia tema

  Šiemet Vilniuje sausio mėnuo buvo pats šilčiausias per beveik 250 metų
  Tegai:
  alergija, Lietuva

  Svarbiausios temos