10:52 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Siūloma įgyvendinti būtinus pakeitimus Lietuvos teisės aktuose, kad būtų užtikrinta tinkama prevencija prieš mobingą darbo vietoje

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Konservatorė  Paulė Kuzmickienė kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, kviesdama Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją nelikti nuošalyje, sprendžiant mobingo problemą Lietuvoje, rašoma Seimo pranešime.

  Moksleivė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Pastaruoju metu Lietuvoje pasirodo vis daugiau pranešimų apie psichologinį vadovų smurtą prieš savo pavaldinius, vadinamąjį mobingą. Ypač aktuali ši problema – sveikatos priežiūros įstaigose. Anksčiau buvo pranešta, kad praėjusiais metais Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninė neiškentęs tiesioginio vadovo mobingo nusižudė jaunas gydytojas.

  "Šis tragiškas veiksmas paskatino ir kitus sveikatos apsaugos sistemos darbuotojus netylėti: prabilo įvairiose medicinos įstaigose dirbantis personalas nuo Panevėžio iki Klaipėdos. Keliaudama po Lietuvą, pati asmeniškai neoficialiai esu išgirdusi apie mobingo atvejus rajono ligoninėse. Visa tai byloja, kad problema yra labai plati ir todėl būtina imtis visų galimų priemonių užkirsti tokiems veiksmams darbo vietose", – teigia Kuzmickienė.

  Parlamentarė ministerijai siūlo imtis iniciatyvos kuo greičiau ratifikuoti Tarptautinės darbo organizacijos 2019 metų birželio 21 dieną priimtą Konvenciją dėl smurto ir patyčių. Taip pat lygiagrečiai siūlo įgyvendinti būtinus pakeitimus Lietuvos teisės aktuose, kad būtų užtikrinta tinkama prevencija prieš mobingą darbo vietoje.

  Dar šia tema

  "Instagram" paskelbė naujas funkcijas, skirtas kovoti su priekabiavimu internete
  Karbauskis paaiškino sprendimą trauktis iš Seimo postų
  Tegai:
  prevencija, Lietuva

  Svarbiausios temos