23:54 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių visureigių pranašumas — galimybė pasiekti miške tokias vietas, kurias sunkiau pasiekti didesnėms gaisrininkų transporto priemonėms

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Miško gaisrams gesinti Valstybinių miškų urėdija (VMU) įsigijo 23 naujus visureigius "Isuzu D-MAX Space cab", praneša Aplinkos ministerija.

  Kaip teigiama pranešime, šie visureigiai turi įmontuotą gaisrų gesinimui skirtą įrangą ir talpina 300 litrų vandens. Įranga skirta aptikti gaisro židinio vietą ir pradėti pirminį gesinimą.

  "Kilus gaisrui, svarbu kuo greičiau sureaguoti ir patekti į gaisro židinį, ką geriausiai žino patys miškininkai. Į tai atsižvelgus, ir įsigyti šie specifinius poreikius atitinkantys automobiliai", — sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

  Šių visureigių pranašumas — galimybė pasiekti miške tokias vietas, kurias sunkiau pasiekti didesnėms gaisrininkų mašinoms. Visureigiai bus skiriami visiems VMU regioniniams padaliniams.

  Nauji visureigiai ir gaisrų gesinimo įrangą įsigyti už ES paramos lėšas. Automobilių kaina su visais priklausančiais mokesčiais ir PVM sudarė 751,4 tūkst. eurų.

  Aplinkos ministro teigimu, tai tik pirmasis priešgaisrinės įrangos atnaujinimo etapas. Šiuo metu planuojama įsigyti 11 didelių miško gaisrams gesinti skirtų transporto priemonių.

  Kadangi vasaros vis karštėja ir sausėja, daugėja miškų gaisrų, kurie kelia didelį susirūpinimą miškininkams.

  2019 metais Lietuvoje kilo apie 280 gaisrų, kurių metu išdegė apie 200 hektarų miškų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva negaus strateginės naudos iš naftos tiekimo Minskui
  Lietuva siūlo Baltarusijai pagalvoti apie naftos ir dujų tiekimą
  Tegai:
  gaisrai, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos