20:24 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas paprašė Kinijos ambasadoriaus reguliariai informuoti Lietuvos institucijas apie aktualią situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Shen Zhifei ir aptarė prevencinius veiksmus dėl naujojo koronaviruso, praneša spaudos tarnyba.

  Susitikime su Kinijos ambasadoriumi aptarti prevenciniai veiksmai dėl naujojo koronaviruso. Shen Zhifei pabrėžė, kad Kinijos ambasada "pasirengusi visapusiškai bendradarbiauti su Lietuvos institucijomis".

  Centrinė ligoninė Uhane
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Kinijos ambasadorius taip pat informavo apie nacionalines priemones, kurių ėmėsi Kinijos vyriausybė, siekdama suvaldyti koronaviruso plitimą Kinijoje ir už jos ribų.

  Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Vilniaus oro uoste informacija apie būtiną medicininę patikrą pateikta kinų kalba. Taip pat pažymėta, kad steigiama karštoji linija tarp Kinijos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos greitam apsikeitimui aktualia informacija.

  Matulionis paprašė Kinijos ambasadoriaus reguliariai informuoti Lietuvos Vyriausybę, institucijas ir Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupę apie aktualią situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu.

  Primintina, kad nors Lietuvoje šiuo metu nenustatyta nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras toliau aktyviai imasi prevencinių veiksmų, siekdamas apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių.

  Taip pat aktyvuojami kitų institucijų Ekstremalių situacijų operacijų centrai.

  Naujausiais Kinijos valstybinį sveikatos apsaugos komiteto duomenimis, žmonių, susirgusių pneumonija, kurią sukėlė naujo tipo koronavirusas, skaičius Kinijoje pasiekė 20438 žmones, iš jų 425 pacientai mirė. Dar 2788 žmonės yra sunkios būklės, 632 pacientai išrašyti iš ligoninių.

  Kol kas daugiausia susirgusių yra Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) koronaviruso 2019-nCoV protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia padėtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  Kinijos URM apkaltino JAV keliant paniką dėl koronaviruso
  Naujas koronaviruso protrūkis neigiamai veikia Kinijos ekonomiką
  Rusija perdavė EAS ir NVS šalims koronaviruso diagnozavimo priemones
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos