05:14 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (377)

  Vilkike sukrautos lentos tebuvo butaforija — deklaruoto krovinio viduryje buvo palikta tuščia ertmė, prikrauta cigarečių dėžių

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Lietuvos muitininkai iš Baltarusijos gabentame lentų krovinyje rado slėptuvę su 280 tūkstančių pakelių baltarusiškų cigarečių, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Tai kol kas didžiausias muitininkų šiemet sulaikytas nelegalių rūkalų krovinys, jo vertė — beveik milijonas eurų.

  Sausio 31-osios vakare į Lavoriškių kelio postą vilkiku "Iveco" atvažiavęs Baltarusijos pilietis, muitinės pareigūnams deklaravo į Lietuvą vežantis lentas. Bet muitininkai, puikiai žinodami, kad mediena yra vienas populiariausių krovinių, kuriais maskuojama kontrabanda, nusprendė vilkiką patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės sistema.

  Čia vilkiko vairuotojas ėmė spyriotis ir tempti laiką, pavyzdžiui, aiškino, kad sugedo jo vilkikas, visaip siekdamas išvengti patikros rentgenu.

  Tad pareigūnai labai nenustebo, kai detalios vilkiko apžiūros metu aptiko, jog pusę "Iveco" puspriekabės užima kontrabandinių cigarečių dėžės. Likusioje puspriekabės dalyje sukrautos lentos irgi tebuvo butaforija: oficialaus krovinio viduryje buvo palikta tuščia ertmė, irgi prikrauta cigarečių dėžių.

  Iš viso baltarusis vežė 280 tūkstančių pakelių 7 rūšių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — 977 tūkst. eurų.

  Kontrabanda, vilkikas ir jo vairuotojas buvo sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Patikslintais duomenimis Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai ikiteisminiuose tyrimuose pernai iš viso sulaikė 8 mln. 250 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos. Tai 34 proc. daugiau, nei 2018 metais, kai buvo sulaikyta 6 mln. 100 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (377)

  Dar šia tema

  Muitininkai sulaikė neįprastai paslėptą kontrabandą iš Baltarusijos
  Lietuvoje kontrabandines cigaretes bandė inkriminuoti mirusiam tėvui
  Baltarusiai bandė įvežti į Lietuvą daugiau kaip 120 tūkst. pakelių cigarečių
  Pasieniečiai iš Neries ištraukė 1000 pakelių baltarusiškų cigarečių
  Tegai:
  Lietuvos muitinė, Baltarusija, Lietuva, cigarečių kontrabanda, kontrabanda

  Svarbiausios temos