21:17 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos, Briuselis turi ir kitų problemų, reikalaujančių investicijų, mano ekspertas Sergejus Kondratjevas

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Astravo atominė elektrinė (AE) yra naujausia AE Europoje ir objektas su aukščiausiais reikalavimais, kurie atitinka visus "Euroatom" reikalavimus ir kai kuriais atvejais netgi juos lenkia, sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas interviu Sputnik Lietuva.

  "Nemanau, kad ekspertai čia bus pasirengę pateikti išsamius komentarus ir pasiūlymų dėl tolesnio branduolinės saugos stiprinimo. Tai susiję su dideliu Lietuvos politinio elito noru išsaugoti vardą situacijoje, kai, greičiausiai, vienoks ar kitoks elektros energijos eksportas iš Baltarusijos į Baltijos šalis įvyks, ir kai pamatysime, kad pasitraukimo iš BRELL perspektyvos vis labiau tolsta", — mano ekspertas.

  Jo manymu, Astravo AE "nesaugumo" tema kurį laiką vis dar gali būti politinėse diskusijose, tačiau techniniai jos blokavimo aspektai, kurių taip tikimasi Lietuvoje, kelia daug klausimų.

  "Jei mes kalbame apie poreikį sukurti naują infrastruktūrą, jei pažvelgsime į naują ES biudžetą ir apskritai į požiūrį į infrastruktūros lėšų paskirstymą po to, kai Britanija pasitraukė iš ES, manau, kad tokios izoliacijos nuo Rusijos ir savo infrastruktūros plėtros projektai perdėto vystymosi, per didelio uždarymo kitoms rinkoms projektai tikriausiai sulauks vis mažiau paramos. Tačiau Lietuva neturi pakankamai nuosavų išteklių, kad visa tai finansuotų. O kitos Baltijos šalys, matydamos tai po Latvijos, Estijos pavyzdžiu, gana abejotinai vertina tokias iniciatyvas", — pažymėjo Kondratjevas.

  Anot jo, yra šansų, kad Lietuva atsisakys savo sunkios pozicijos Astravo AE ir bus orientuota į bendradarbiavimą bei galimą elektros energijos pirkimą iš Baltarusijos.

  "Ypač turint omenyje tai, kad kainų lygis Rytų Europoje dabar yra gana aukštas ir greičiausiai artimiausiais metais nesumažės. Visų pirma, dėl to, kad labai išaugo mokestis už išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ES šalyse ir tai daro didelį spaudimą tradicinei anglių, pvz., Lenkijoje, skalūnų, Estijoje, gamybai. Tai daro patrauklų elektros energijos importą iš Baltarusijos ir Rusijos", — priminė ekspertas.

  Europos Komisijos atstovų ir Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupės (ENSREG) delegacijos vizitas Baltarusijoje Astravo atominės elektrinės statybos tema numatytas kovo viduryje.

  Delegacijoje turėtų dalyvauti ir Lietuvos atstovai, kurie kategoriškai priešinasi atominės elektrinės statybai netoli Astravo, vadindami ją "nesaugia".

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Dar šia tema

  Nuo neapykantos iki meilės — vienas žingsnis: Vilnius vėl pamilo Minską
  Ekspertas: Lietuva siūlo fantastiškas idėjas dėl dujų tranzito į Baltarusiją
  Lukašenka pareiškė, kad Minskas pasirengęs pirkti naftą pasaulinėmis kainomis
  Tegai:
  ES, Lietuva, Astravo AE, Baltarusija

  Svarbiausios temos