23:35 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (92)

  Vienas mėginys paimtas iš Kauno klinikinės ligoninės, kiti — iš Respublikinės Panevėžio ligoninės, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Paaiškėjo koronaviruso tyrimų rezultatai. Vienas mėginys paimtas iš Kauno klinikinės ligoninės, kiti — iš Respublikinės Panevėžio ligoninės, visi mėginiai parodė neigiamą rezultatą. Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, kad mėginiai buvo tiriami siekiant visiškai paneigti galimą riziką.

  "Esant tam tikroms aplinkybėms, prevenciškai dėl infekcijos gali būti tiriami net ir tie į medikus kreipęsi žmonės, kurie neatitinka visų sąlygų — tai kas kartą sprendžiama individualiai. Kartu nereikėtų pamiršti, kad šiuo metu Lietuvoje yra gripo sezonas, tad Kinijoje pastaruoju metu nesilankę ar neturėję kontaktų su šiuo virusu užsikrėtusiais asmenimis, neturėtų gąsdintis ir dėl peršalimo, gripo simptomų kreiptųsi į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka", — sakė Šešelgis.

  Šešelgis taip pat pabrėžė, kad šiuo metu koronavirusu neužkrėstų žmonių Lietuvoje nėra.

  2019 metų  pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie pneumonijos protrūkį Uhane, Hubėjaus provincijoje. Susirgimo sukėlėju tapo naujas koronaviruso tipas — 2019-nCoV.

  Daugiausia susirgusių užregistruota Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) koronaviruso 2019-nCoV protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia padėtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (92)

  Dar šia tema

  Kinijoje mirusių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 425 žmones
  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos