17:58 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nacionalinio parko pareigūnai teigė, kad Baltijos jūros pakrantėje surinko apie 60 kilogramų teršalų

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Kaliningrado srities Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai išsiuntė parafiną iš Baltijos pakrantės apžiūrai, pranešė RIA Novosti.

  Pranešama, kad nacionalinio parko darbuotojai pakrantėje surinko 60 kilogramų parafino. Medžiaga buvo išsiųsta į Baltijos-Arkties jūrų administraciją "Rosprirodnadzorą". Be to, Kaliningrado tarpžinybiniame aplinkos apsaugos prokurorui buvo išsiųsta apeliacija dėl to, kas įvyko.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Kuršių nerijos paplūdimiai užteršti parafinu. Kaip praneša Lietuvos nacionalinio parko spaudos tarnyba, antradienį buvo išvalytos kopos Meškos galvos pakrantės atkarpoje iki Juodkrantės. Dešimties kilometrų atkarpoje buvo surinkta apie dešimt kubinių metrų parafino.

  Lietuva paragino Europos aplinkos, vandenyno ir žuvininkystės komisarą Virginijų Sinkevičių pradėti spręsti Baltijos jūros taršos klausimą. Pažymima, kad aplinkos blogėjimas šiame regione trunka daugelį metų.

  Kuršių nerija — ilga siaura smėlinga žemės juosta, skirianti Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Nerija yra padalinta į Lietuvos ir Rusijos dalį ir tęsiasi nuo Zelenogradsko (Kaliningrado sritis) iki Klaipėdos (Smiltynės).

  Dar šia tema

  Atlikti laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino
  Tapo žinoma, ką Lietuvos gyventojai galvoja apie "Rail Baltica"
  Tegai:
  tyrimas, aplinkos užteršimas, Kaliningrado sritis, Kuršių nerijos nacionalinis parkas

  Svarbiausios temos