04:00 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad Administracinių nusižengimų kodekso pataisos padės kovoti su per piktybiniais pažeidėjais, kurių neatgraso piniginės baudos ir kurie neretai palieka automobilius net ant pėsčiųjų perėjų

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mykolas Majauskas pateikė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kurios suteiks savivaldybių pareigūnams teisę patraukti neleistinoje vietoje paliktus automobilius, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Parkavimas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pažymima, kad priėmus įstatymo pataisas patraukti paliktą transporto priemonę bus suteikta teisė ne tik policijos, bet ir savivaldybės pareigūnams, jei transporto priemonė palikta vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti ar fiksuotas važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas.

  Parlamentaras atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu savivaldybės pareigūnai už ANK numatytus kelių eismo taisyklių pažeidimus gali tik surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir nagrinėti administracinių nusižengimų bylas, tačiau neturi teisės priverstinai nuvežti transporto priemonę. Patraukti transporto priemonę gali tik policija ir tik tuomet, kai nustato, kad padarius administracinį nusižengimą trukdoma saugiam eismui, keliama grėsmė sveikatai ar gyvybei arba kitaip pažeidžiamos kitų asmenų teisės.

  Anot Majausko, policija ne visuomet turi laiko ir reikiamų resursų naudotis šia įstatymo suteikta teise, todėl suteikus tokią pat galimybę ir savivaldybėms, būtų geriau užtikrintas kelių eismo taisyklių laikymasis.

  "Tai kirs ir per piktybinių pažeidėjų "naglumą", kurių neatgraso piniginės baudos ir kurie neretai palieka transporto priemones net ant pėsčiųjų perėjų ar tiesiog blokuoja transporto priemonių eismą", — pareiškė Majauskas.

  Deputato teigimu, šią iniciatyvą palaiko ir Policijos departamentas.

  Dar šia tema

  Žmonėms su negalia negarantuota teisė naudotis automobilių stovėjimo aikštelėmis
  Siūloma greitosios medicininės pagalbos automobiliams mieste leisti važiuoti "A" juosta
  Priminimas vairuotojams: Vilniuje keičiamos rinkliavos zonų ribos
  Tegai:
  vairuotojai, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), Lietuva

  Svarbiausios temos