09:12 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (74)

  Medicinos centras pažadėjo visiems gelbėtojams duoti konkrečias rekomendacijas, kaip elgtis toliau

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Medicinos centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos gavo ugniagesių gelbėtojų, kurie gesino gaisrą "Ekologistikos" įmonėje, atsakymus į tyrimus dioksinų kiekiui nustatyti.

  Medicinos centro direktorius Marius Buitkus teigė, kad nuo trečiadienio visi ugniagesiai gelbėtojai, ištirti dėl sunkiųjų metalų, dioksinų ir kitų toksinių medžiagų jų biologinėse terpėse, bus organizuotai siunčiami į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę individualioms ambulatorinėms gydytojų toksikologų konsultacijoms.

  Jis taip pat pažymėjo, kad kiekvienam bus pateiktos konkrečios rekomendacijos dėl tolimesnių veiksmų.

  Buitkus pabrėžė, kad rasti šių toksinių medžiagų kiekiai neviršijo ribinių intervalų. Anot jo, iš viso buvo paimti 30 statutinių pareigūnų bei 10 nestatutinių ir kitų asmenų biologiniai mėginiai. Tyrimai buvo atlikti akredituotos pasaulinės ALS kompanijos Prahos laboratorijoje.

  Tikimasi, kad artimiausiu metu dėl sunkiųjų metalų ir dioksinų bus tiriama dar viena didelė 76 ugniagesių grupė. Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras jau atliko pirminį šios grupės patikrinimą.

  Taip pat pažymima, kad jei kiti statutiniai pareigūnai, norinčių atlikti neplaninio išsamaus sveikatos patikrinimą, jie turės tokią galimybę. Šių statutinių ugniagesių gelbėtojų yra daugiau kaip 100. Iš pradžių jie galės pasitarti su medicinos centro gydytojais, o vėliau atlikti visus reikiamus laboratorinius tyrimus.

  Lapkričio mėnesį ugniagesius gelbėtojus Medicinos centre tikrino 10 gydytojų komanda. Pareigūnai bei kiti darbuotojai buvo tikrinami nuodugniai: visiems atlikti klinikiniai ir biocheminiai kraujo tyrimai, šlapimo tyrimai, krūtinės ląstos rentgenologiniai tyrimai, elektrokardiogramos, paimti kvėpavimo funkciniai mėginiai, daliai jų atlikti vidaus organų ultragarsiniai tyrimai. Tiriamuosius konsultavo gydytojai pulmonologai, otorinolaringologai, kardiologai, neurologai, oftalmologai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai.

  Gaisras gamykloje "Ekologistika" kilo spalio mėnesį. Jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų, per tą laiką sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos.

  Dėl gaisro į orą pateko daug sunkių kenksmingų dalelių. Vietiniams ūkininkams buvo uždrausta prekiauti tam tikru maistu, o gyventojai buvo raginami būti atsargūs.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ketina pateikti Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisijai siūlymą pripažinti netinkamais tolesniam auginimui užterštoje teritorijoje laikomus ūkinius gyvūnus ir organizuoti jų sunaikinimą.

  Temos:
  Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos (74)

  Dar šia tema

  Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems ūkininkams skirtos kompensacijos
  "Ekologistikos" vadovui pateikti įtarimai dėl gaisro Alytuje
  "Parduosiu pelenus iš Alytaus". Lietuvoje protestuoja ugniagesiai
  Tegai:
  ugnegesiai, gaisras, Alytus

  Svarbiausios temos