09:51 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Lietuvos muitinė pabrėžia, kad kasmet vis daugiau pareigūnų praneša apie korupcijos atvejus, todėl ragina nesiūlyti grynųjų pinigų ar kitokių "dovanų" muitininkams

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Medininkų kelio poste keleivinio mikroautobuso vairuotojas užsidirbo didžiulę baudą dėl to, kad siūlė pareigūnei 100 eurų už melagingos deklaracijos patvirtinimą, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

  Incidentas įvyko praėjusių metų rudenį. Vairuotojas, užsipildęs tvarkingus "Tax Free" dokumentus, muitinės pareigūnei sugalvojo parodyti dvi eksporto deklaracijas dviem sportiniams motociklams išvežti.  Vyriškis paklausė, ar galėtų muitininkė taip pat "atžymėti" ir šias deklaracijas. Pareigūnei pasiteiravus, kodėl jis šių dokumentų nepateikė jai anksčiau, kartu su visais kitais, vairuotojas ją pakvietė prieiti prie galinių mikroautobuso durų vis kartodamas, kaip jam reikia, kad pateiktas deklaracijas pareigūnė "atžymėtų".

  Vyriškis muitininkei rodė du mikroautobuse esančius motociklus užsimindamas, kad motociklams "trūksta kelių detalių", bet ant bagažinėje stovinčios statinės pareigūnė "gali pamatyti tas trūkstamas detales..." Jai matant vairuotojas ant minėtos statinės padėjo dvi kupiūras po 50 eurų.

  Muitininkė suprato situacijos rimtumą ir pasikvietusi kolegas iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos ėmėsi tikrinti gabenamų motociklų identifikacijos duomenis. Paaiškėjo, kad deklaracijose nurodytų motociklų mikroautobuse nėra, vietoje jų stovi du naudoti asmeniniai motociklai.

  Vairuotojui ne tik buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už tai, kad deklaravo prekes, kurios nebuvo pateiktos muitinei. Dėl bandymo papirkti jam buvo pradėtas dar ir ikiteisminis tyrimas, po kurio baudžiamuoju įsakymu vyriškis pripažintas kaltu. Jam paskirta 3400 eurų bauda.

  Pranešimų apie papirkimo bandymus muitinėje daugėja

  Iš viso 2019 metais Lietuvos muitinėje užfiksuoti 588 neteisėti pinigų siūlymo atvejai. Lyginant su 2018 metais šis skaičius padidėjo 57 procentais (374 atvejai). Tai įrodo, kad kasmet vis daugiau muitininkų nebenori taikstytis su jų profesiją žeminančiu muitinės klientų elgesiu bei vis drąsiau imasi priemonių korupcijai sumažinti.

  Dažniausiai vairuotojai "tarsi netyčia" pamiršta dokumentuose 5 arba 10 eurų kupiūras. Pernai pasitaikė atvejis, kai asmuo bandė papirkti muitinės pareigūną bilietais į koncertą...

  Daugiausia apie iš vairuotojų gautuose dokumentuose rastus grynuosius pinigus praneša pasienyje su Baltarusija dirbantys muitininkai. Didžiausiame – Medininkų kelio poste pernai grynųjų bandyta įbrukti 253 kartus. Raigardo kelio poste registruoti 128 bandymo papirkti atvejai, Šalčininkų kelio poste – 110 atvejų, o Lavoriškių kelio poste pareigūnai pranešė apie 46 pinigų siūlymo atvejus.

  Grynuosius pinigus krovinio arba asmens dokumentuose dažniausiai "mėgsta pamiršti" šių valstybių piliečiai: Baltarusijos (357 atvejai), Rusijos (64), Ukrainos  (37). Tačiau pinigus palikinėja taip pat ir Lietuvos (27 atvejai), Lenkijos (27) bei kitų valstybių piliečiai.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (370)

  Dar šia tema

  Ukrainietis bandė papirkti pasienietį už lietuvio atvykimą
  Rusijos pilietis pasienietį bandė papirkti 20 eurų kyšiu
  Klaipėdoje prie vairo sėdėjusi neblaivi moteris bandė papirkti policininką
  Pasieniečiai sulaikė baltarusį, kuris bandė jiems duoti kyšį
  Tegai:
  Lietuvos muitinė

  Svarbiausios temos