10:02 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Klaipėdos policijos pareigūnai žvejų prašo saugotis ir nerizikuoti gyvybe dėl gausesnio žvejybos laimikio

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Neršti migruojančios stintos privilioja būrius žvejų iš visos Lietuvos, deja, neatsargus elgesys prie vandens jau pareikalavo dviejų aukų, praneša Lietuvos policija.

  Policijos duomenimis, antradienį Juodkrantėje ištrauktas 55 metų vyro kūnas, kuris galimai nuskendo, iškritęs iš valties. Kitas žvejas nuskendo gruodžio pabaigoje, nusprūdęs nuo seno laivo Smiltynėje esančiose, vadinamosiose, laivų kapinėse.

  Klaipėdos policijos pareigūnai žvejų prašo saugotis ir nerizikuoti gyvybe dėl gausesnio žvejybos laimikio.

  Pareigūnai pirmiausia primygtinai reikalauja nevartoti alkoholinių gėrimų — tikimybė įvykti nelaimei, kai asmuo yra neblaivus, neabejotinai padidėja. Be to, policija primena, kad vartoti alkoholinius gėrimus viešoje vietoje yra draudžiama — už tai gresia bauda nuo 20 iki 100 eurų.

  Svarbu įvertinti, ar pasirinkta vieta yra saugi žvejoti — nelipti ant akmenų, ar kitų objektų, nuo kurių galima nuslysti į vandenį.

  Plaukiant valtimis būtina, kad visi laive esantys žmonės turėtų gelbėjimosi liemenes. Vandenyje tvarką prižiūrintys Klaipėdos uosto policijos pareigūnai primygtinai rekomenduoja ne tik turėti, bet ir vilkėti gelbėjimosi liemenes. Deja, jų trūkumas vis dar yra bene dažniausiai nustatomas pažeidimas, tikrinant žvejų laivelius.

  Pažymima, kad bauda dėl nesaugaus elgesio vandenyje yra nuo 16 iki 60 eurų, prasižengus pakartotinai, ji gali siekti 140 eurų.

  Dar šia tema

  Rokiškio rajone žvejui paskyrė baudą už nelegalią žvejybą
  Atlikti laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino
  Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas
  Primorėje trys dešimtys žvejų sukėlė peštynes dėl valties
  Baltarusijos žvejai tapo salos netoli sienos su Lietuva įkaitais
  Tegai:
  Klaipėda, Kuršių marios, žvejyba, žvejys

  Svarbiausios temos