11:04 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tarpvyriausybinis susitarimas dėl bendradarbiavimo šioje srityje buvo sudarytas tarp Vilniaus ir Kijevo dar 2018 metų gruodį

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausioji Rada ratifikavo su Lietuva darbo jėgos migracijos susitarimą. Apie tai pranešama oficialioje Ukrainos parlamento svetainėje.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Sutartis įsigalioja gavus paskutinį rašytinį pranešimą, kuriuo šalys praneša viena kitai apie visų būtinų procedūrų atlikimą.

  2018 metų gruodį Vilnius ir Kijevas sudarė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo darbo migracijos srityje. Tuometinis Ukrainos vadovas Petras Porošenka pareiškė, kad dokumentas užtikrins tinkamą Lietuvoje dirbančių ukrainiečių ir Ukrainoje dirbančių lietuvių teisių apsaugą.

  Buvo padaryta prielaida, kad pagal susitarimą minimalus Lietuvoje dirbančio ukrainiečio atlyginimas negali būti mažesnis nei Lietuvos piliečio, užimančio tas pačias pareigas toje pačioje įmonėje, ir atvirkščiai.

  Praėjusiais metais į Lietuvą atvyko 40,1 tūkstančio žmonių. Tuo metu dauguma atvykusiųjų yra ukrainiečiai, baltarusiai ir rusai.

  Senamiesčio gatvės, Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pasak eksperto Aleksejaus Iljaševičiaus, ilgalaikoje perspektyvoje net ukrainiečiai negalės pakeisti demografinę padėtį Lietuvoje. Pavyzdžiui, nuo naujųjų metų Vokietija supaprastino įsidarbinimą ne ES sudetyje esančių šalių piliečiams. Ekspertas padarė prielaidą, kad daugelis Ukrainos piliečių, dirbančių Lenkijoje ir Lietuvoje, persikels į Vokietiją ieškant didesnio atlyginimo.

  Kaip pabrėžė Iljaševičius, ukrainiečių migrantų srautai į Lietuvą sustos, o natūralus respublikos gyventojų mažėjimas — ne.

  Dar šia tema

  Ekspertas atskleidė, kuri buvusi TSRS šalis lyderiauja pagal migrantų antplūdį
  Ekspertas: Baltijos šalių gyventojai Britanijai yra nepageidaujami migrantai
  Politologas: neįtikėtina, kaip Baltijos šalys pasiryžo demaršui prieš migrantus ES
  Lietuviai prieš darbo migrantus
  Latvijos parlamentaras paaiškino, kodėl JK reikia darbo migrantų iš Baltijos regiono
  Tegai:
  migracija, darbo migrantai, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos